Xəbərlər |
|
|
Digər xəbərlər |
|
Millətlər Liqası. C divizionu. “C” qrupu |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Belçika |
6 |
5 |
1 |
0 |
16-3 |
16 |
2 |
Avstriya |
7 |
5 |
1 |
1 |
15-7 |
16 |
3 |
İsveçrə |
5 |
2 |
0 |
3 |
11-8 |
6 |
4 |
Azərbaycan |
6 |
1 |
1 |
4 |
4-12 |
4 |
5 |
Estoniya |
6 |
0 |
1 |
5 |
2-18 |
1 |
|
Premyer Liqa. Turnir cədvəli |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Qarabağ |
25 |
19 |
3 |
3 |
65-21 |
60 |
2 |
Sumqayıt |
26 |
10 |
9 |
7 |
25-30 |
39 |
3 |
Sabah |
26 |
10 |
7 |
9 |
37-31 |
37 |
4 |
Neftçi |
26 |
10 |
7 |
9 |
31-29 |
37 |
5 |
Səbail |
26 |
10 |
7 |
9 |
39-38 |
37 |
6 |
Zirə |
25 |
9 |
9 |
7 |
18-14 |
36 |
7 |
Turan |
25 |
8 |
8 |
9 |
38-35 |
32 |
8 |
Araz |
25 |
8 |
7 |
10 |
26-33 |
31 |
9 |
Kəpəz |
26 |
7 |
6 |
13 |
28-45 |
27 |
10 |
Qəbələ |
26 |
4 |
3 |
19 |
19-50 |
15 |
|
|
|
Bədən Tərbiyəsi və İdman Günü ilə əlaqədar bir sıra idman mütəxəssislərinə fəxri adlar verilib SİYAHI |
|
Tarix: 04.03.2020 | Saat: 10:00:00 | E-mail | Çapa göndər
|
|
Martın 4-də Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında 5 mart – Bədən Tərbiyəsi və İdman Günü münasibətilə bir sıra idman mütəxəssislərinə fəxri adlar verilib.
Tədbirdə əvvəlcə Azərbaycanın dövlət himni səsləndirilib.
Sonra müstəqillik dövründə ölkə idmanının keçdiyi inkişaf yolundan bəhs edən sənədli film nümayiş olunub.
Daha sonra Gənclər və İdman naziri Azad Rəhimov tərəfindən 10 mütəxəssis Azərbaycan Respublikasının Fəxri bədən tərbiyəsi və idman işçisi, 1 nəfər Əməkdar idman ustası, 19 nəfər Əməkdar məşqçi adları ilə təltif olunub.
“5 Mart Bədən Tərbiyəsi və İdman günü” münasibəti ilə bu gün Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında bir sıra idman mütəxəssislərinin mükafatlandırma mərasimi baş tutub.
Tədbirdə Gənclər və idman naziri Azad Rəhimov, Milli Olimpiya Komitəsinin vitse prezidenti Çingiz Hüseynzadə, idman rəsmiləri və digər şəxslər iştirak edib.
Mükafatlandırılmış idman mütəxəssislərinin siyahısı:
1. Nazim Mahmudov Hümbət oğlu
2. Alim Əliyev Nizam oğlu
3. Mahir Əliyev Ərşad oğlu
4. Rafiq Daşdiyev Məmməd oğlu
5. Mehdi Nağıyev Əli oğlu
6. Natiq Abbasov Vahib oğlu
7. Tofiq Şahbazov Əli oğlu
8. Akif Məmmədov Oruc oğlu
9. Məlahət İsmayılova İkraməddin qızı
10. Boris Muşailov Yuryeviç
11. Çingiz Əhmədov Vahib oğlu
12. Samir Əliyev Eldar oğlu
13. Zaur Namazov Firudin oğlu
14. Rəsul İbrahimov Məmmədiyə oğlu
15. Faiq Rzayev Şəmistan oğlu
16. Cəmil Fətullayev Cəlal oğlu
17. Ariz Ələkbərov Aydın oğlu
18. Hikmət Hüseynov Neymət oğlu
19. Nazim Əliyev Bəhlul oğlu
20. Hüseyn Əliyev Tağı oğlu
21. Eduard Məmmədov Tofiq oğlu
«Azərbaycan Respublikasının Əməkdar məşqçisi» fəxri adı
1. Təbriz Həsənov Şərif oğlu
2. Əli Ağamalıyev Əbdülkərim oğlu
3. Zaur Hacıyev Cəlil oğlu
4. Oksana Məmmədyarova Valeryevna
5. Seymur Əliyev Veysil oğlu
6. Aydın Həşimov Balaşah oğlu
7. Arif Əmirxanov Cəlal oğlu
8. Fuad İsmayılov Malik oğlu
9. Ramil Cəfərov Nəriman oğlu
10. Səbuhi Vəliyev Telman oğlu
11. Aydın Dadaşov Tofiq oğlu
12. İbrahim Heydərov Əli oğlu
13. Ruslan Yunusov Yunus oğlu
14. İlqar Əliyev Eldar oğlu
15. Ceyhun Məmmədov Vaqif oğlu
16. Fuad Aslanov Alxan oğlu
17. Samir Həsənov Qəzənfər oğlu
18. İntizar Məmmədova Əsədulla qızı
19. Fazil Qarayev Əli oğlu
20. Samir Əhmədov Əhməd oğlu
21. Xudu Həsənov Əliqulu oğlu
22. Elman Əliyev Səməd oğlu
23. Ruslan Əfəndiyev Şakir oğlu
24. Elvin Hüseynov Cavanşir oğlu
25. İlqar İbişov Əsgər oğlu
26. İlham Umayev Məmməd oğlu
27. Qalib Yadigarov Nəsirxan oğlu
28. Rauf Bunyatəliyev Əli-Heydər oğlu
29. Faiq Hüseynov Qaçayxan oğlu
30. Orxan Qurbanov Xanmurad oğlu
31. Seyran Həsənzadə Mehdi oğlu
32. Rəcəb Əliyev Atabala oğlu
33. Azər Qənbərov Asəf oğlu
34. Asif Həsənov Əziz oğlu
«Respublika dərəcəli hakim» fəxri adı
1. Nicat Məmmədov Qeysər oğlu
2. Natiq Süleymanzadə Sənətkar oğlu
3. Elton Süleymanov Sənətkar oğlu
4. Jalə Babazadə Şərafəddin qızı
5. İradə Həsənova Müseyib qızı
6. Kənan Məhərrəmov Ramiz oğlu
7. Rüstəm Musayev Vaqif oğlu
8. Hafiz Verdiyev Nüsrət oğlu
«Azərbaycan Respublikasının Əməkdar İdman Ustası» fəxri adı
1. Kamil Əliyev Xidirilyasoviç
2. Orxan Qurbanov Bəşir oğlu
3. Həsən Hüseynov Əli oğlu
4. Anna Sajina Serqeyevna
5. Eldar Cəfərov Həmidoviç
|
|
|
|
Xəbər 6818 dəfə oxundu
|
Bölməyə aid digər xəbərlər |
|
|
|
|
|