Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2018-ci ilin idman təqvimi
13.02.2017 Bakı-2017
IV İslam Həmrəyliyi Oyunları. Bakı, 12-22 May 2017
01.02.2017 AGIN
2017-2020-ci illər üçün Azərbaycan Respublikasının vahid idman təsnifatı
 Xəbərlər
17/11 | 21:25 Akrobatika gimnastikası üzrə dünya kuboku çərçivəsində “AGF Trophy” Kubokunun qalibləri mükafatlandırılıb
17/11 | 13:24 Bakıda akrobatika üzrə dünya kuboku yarışları başlayıb
16/11 | 16:46 Ağsuda məktəb komandaları arasında basketbol üzrə rayon birinciliyi keçirilib
16/11 | 16:45 Prezident İlham Əliyev Beynəlxalq Paralimpiya Komitəsinin prezidentini qəbul edib
16/11 | 16:27 “Sumqayıt”ın yeni baş məşqçisi komandanı ilk məşqə çıxarıb
16/11 | 14:36 Futbol üzrə muxtar respublika çempionatında ilk dövrəyə yekun vurulub
16/11 | 13:32 UEFA nümayəndələrinin Bakıya tanışlıq xarakterli səfəri olub
16/11 | 12:14 Həmyerlimiz İslam dünyasının idmanda təmsil olunan xanım nümayəndələrini bir araya toplayacaq
16/11 | 10:13 Kanada 2026-cı ildə Qış Olimpiya Oyunlarına ev sahibliyi etməyə bilər
16/11 | 09:43 Vəli Qasımovun 50 illik yubileyinə həsr olunmuş yoldaşlıq oyunu keçirilib
15/11 | 23:25 Azərbaycan ilə Türkiyə arasında idman sahəsində əməkdaşlığın inkişafına dair fikir mübadiləsi aparılıb
15/11 | 16:51 “Naxçıvan” Universitetinin voleybol komandası muxtar respublika birinciliyinin qalibi olub
15/11 | 16:25 Şahmat üzrə muxtar respublika turnirinə yekun vurulub
15/11 | 14:55 “Sumqayıt” futbol klubunun baş məşqçisinin köməkçiləri müəyyənləşib
15/11 | 13:52 Yunan-Roma güləşçilərimiz dünya çempionatında beşinci olublar
15/11 | 11:01 Sərbəst güləşçilərimiz Dağıstanda “Continental Cup” turnirində iştirak edəcəklər
15/11 | 10:01 Bakıda Ümumdünya Antidopinq Agentliyinin Təsisçilər Şurasının və İcraiyyə Komitəsinin iclası keçirilir
14/11 | 23:28 “Qarabağ” klubu “İdman Akademiyası” komandasını məğlub edib
14/11 | 22:29 Azərbaycanın iki gənc güləşçisi dünya çempionatında qızıl medal uğrunda mübarizə aparacaq
14/11 | 16:27 Azərbaycan–Farer adaları oyununu idarə edəcək hakimlər müəyyənləşib
14/11 | 15:50 Binəqədi məktəbliləri arasında şahmat üzrə rayondaxili mərhələ yarışına yekun vurulub
14/11 | 14:59 Güləşçimiz İslam Abbasov dünya çempionatının bürünc medalına sahib olub
14/11 | 13:46 Azərbaycan U-19 yığması İsrail millisi ilə qarşılaşacaq
14/11 | 12:02 “Zirə” klubunun məşqçisi bir oyunluq cəzalandırılıb
14/11 | 10:08 Azərbaycan idmançıları Latviyada keçiriləcək beynəlxalq yarışda iştirak edəcək
14/11 | 09:01 “Get into Snow Sports” proqramının icrasına başlanıldı
13/11 | 22:44 Azərbaycan Premyer Liqasının XI turunun ən yaxşı futbolçusu müəyyənləşib
13/11 | 20:01 Gənclər arasında boks üzrə açıq Bakı birinciliyinin qalibləri müəyyənləşib
13/11 | 16:46 Vəli Qasımovun 50 illik yubileyinə həsr olunmuş yoldaşlıq oyunu keçiriləcək
13/11 | 15:31 Batutçularımız dünya çempionatında çıxışlarını yekunlaşdırıblar
13/11 | 12:25 AFFA-nın əməkdaşı beynəlxalq oyuna təyinat alıb
13/11 | 11:22 Masallı taekvondoçuları Dağıstanda keçirilən beynəlxalq turnirdə üç medal qazanıblar
13/11 | 10:12 Karateçilərimiz dünya çempionatını üç medalla başa vurublar
13/11 | 09:49 Prezident İlham Əliyev Ümumdünya Antidopinq Agentliyinin prezidentinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
12/11 | 22:35 Xaçmazda poliatlon çoxnövçülüyü üzrə respublika birinciliyinin qalibləri müəyyənləşib
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Neftçi 9 7 1 1 19-7 22
2 Qarabağ 8 5 1 2 14-10 16
3 Səbail 9 5 1 3 12-11 16
4 Sabah 9 5 1 3 8-9 16
5 Sumqayıt 9 3 2 4 10-11 11
6 Qəbələ 9 2 3 4 12-13 9
7 Keşlə 8 1 2 5 7-12 5
8 Zirə 9 1 1 7 7-16 4
2011-ci il üçün idman növləri üzrə Azərbaycan yığma komandalarının məşqçiləri
Tarix: 30.03.2011 | Saat: 20:02:00 | E-mail | Çapa göndər
AÇIQ SUDA ÜZGÜÇÜLÜK
Baş məşqçi Yeqorçev Pyotr Pavloviç
Məşqçi (böyüklər) Vesfol Maykl

AĞIR ATLETİKA
Baş məşqçi Rusev Yanko Rusev
Məşqçi (kişilər) Xristov İvan Stefanoviç
Baş məşqçi (gənclər) Nəbiyev Xanlar Mürsəloviç
Məşqçi (gənclər) Nurməmmədov Azad Əziz oğlu
Baş məşqçi (yeniyetmələr) Paşayev Nizami Xanəli oğlu
Məşqçi (yeniyetmələr) Məmmədov Asif Cahan oğlu
Məşqçi (qadınlar) Üseynov Məmməd Mirbağır oğlu
Məşqçi (qadınlar) Xristov İvan Stefanoviç

AKROBATİKA GİMNASTİKASI
Məşqçi Qurbanova İradə Əmiraslanovna

ALPİNİZM
Baş məşqçi Mursaqulov Saridan Ramiz oğlu

ATÇILIQ İDMANI
Baş məşqçi Nelson Pessoa

ATLETİKA
Baş məşqçi Sultanzadə Məhərrəm Elxan oğlu
Baş məşqçi (ehtiyat İsrafilov Nazim Məhəmmədvəli oğlu
və tullanmalar üzrə)
Məşqçi (sprint üzrə) Əliyev Tofiq Zöhrab oğlu
Məşqçi (dözümlülük üzrə) Sadıqov Sadıq Kazım oğlu
Məşqçi (atmalar üzrə) Şahtaxtinski Oqtay Adil oğlu
Məşqçi (ehtiyat üzrə) Xəlilov Rəhim Həsən oğlu
Məşqçi (ehtiyat üzrə) Xaspoladov Cavid Mahmud oğlu

AŞİHARA KAYKAN KARATE
Məşqçi Bağırov Maarif Müseyib oğlu

AVARÇƏKMƏ
Akademik qayıqlarda avarçəkmə
Baş məşqçi Rudiger Hauffe Gunter
Məşqçi Məmmədov Samir Telman oğlu
Məşqçi Stoyeva Yuliana Aleksandrovna
Məşqçi Prodan Sergüy Konstantinoviç
Kayak-kanoe qayıqlarda avarçəkmə
Baş məşqçi Kolıbelnikov Oleksandr İvanoviç
Məşqçi Axundova Larisa Viktorovna
Məşqçi Cəfərov İskəndər Əliəsgər oğlu

AYKİDO
Məşqçi Ələsgərov Fərhad Qulam oğlu

BADMİNTON
Baş məşqçi Məmmədəliyev Ceyhun Ənvər oğlu
Məşqçi Əlizadə Cavanşir Məmməd oğlu
Məşqçi Mehdiyev Lado Mahmud oğlu
Məşqçi Bayramov İlyas Salman oğlu

BASKETBOL
Baş məşqçi (kişilər) Əliyev Elxan İzzət oğlu
Məşqçi Yusubov Elşən Məmməd oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Həsənov Tofiq İsmi oğlu
Baş məşqçi (qadınlar) Slojenitsina Tatyana Petrovna

BƏDİİ GİMNASTİKA
Baş məşqçi Vasilyeva Mariana Totevna
Məşqçi (fərdi) Gimatova Dinarə Nail qızı
Məşqçi (fərdi və qrup) Kuyumciyeva Yasena Stefanovna
Məşqçi (fərdi) Xolodkova Nadejda Sergeyevna
Məşqçi (qrup) Bulanova Natalya Yevgenyevna
Məşqçi Hüseynova Vəfa Fəyaz qızı
Məşqçi Yeqay Valeriya Yuryevna
Xoreoqraf Mişina Leyli Aleksandrovna
Xoreoqraf Əliyeva Mədinə Vaqif qızı

BİLYARD
Baş məşqçi (kişilər) Ələsgərov Firudin Cəbrayıl oğlu
Baş məşqçi (yeniyetmələr) Əliyev Şəmsi Əlikişi oğlu

BODİBİLDİNQ
Baş məşqçi Bünyatəliyev Rauf Əliheydər oğlu

BOKS
Baş məşqçi (kişilər) Kotov Yevgeniy Alekseyeviç
Məşqçi (böyüklər) Abdullayev Nəriman Sadıq oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Əlimzanov Şamil Əhmədcan oğlu
Məşqçi (gənclər) Rzayev Elbrus Rza oğlu
Baş məşqçi (yeniyetmələr) Məmmədov Rasim Sahib oğlu
Məşqçi (yeniyetmələr) Məmmədov Təvəkkül Baba oğlu

BOULİNQ
Baş məşqçi İsmayılov Şəhriyar Bəxtiyar oğlu

BUDO DÖYÜŞ NÖVLƏRİ
Baş məşqçi (böyüklər) Rəfiyev Faiq Əltağı oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Bəşərxah Firudin Məhəmməd oğlu
Baş məşqçi (qadınlar) Cəfərova Sehradə İbrahim qızı

CİU-CİTSU
Baş məşqçi Seyidov Mirəli Mircəlal oğlu
Baş məşqçi (gənclər Həsənov Taleh Məmməd oğlu
və yeniyetmələr)

CORİYO KUNQ-FU
Baş məşqçi Mahmudzadə Davud Hüseynəli oğlu
Məşqçi  İbrahimov Rafiq Hidayət oğlu
Məşqçi İbrahimov Anar Elxan oğlu
Məşqçi İsmayılov İlqar Eldar oğlu
Məşqçi Əliyev Qoşqar Möhübbət oğlu

CÜDO
Baş məşqçi (kişilər) Axundzadə Ağayar Əbdülrəhim oğlu
Məşqçi (kişilər) Dərvişov Əli İsa oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Hacıəhmədov Hacıağa Səməd oğlu
Məşqçi (gənclər) Məmmədov Fərhad Nizami oğlu
Məşqçi (yeniyetmələr) Məmmədov Rəşad Nizami oğlu
Məşqçi (yeniyetmələr) Həsənov Rəşad Rəhim oğlu
Baş məşqçi (qadınlar) Şahbanov İbadulla Şamsuddinoviç
Məşqçi (qadınlar) Şıxəliyev Azər Şahmar oğlu

ÇOXMÜBARİZƏLİ İDMAN DÖYÜŞ NÖVLƏRİ
Baş məşqçi Muradov Vüqar Nurəddin oğlu
Baş məşqçi (böyüklər) Şirinov Xaləddin Rəfi oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Əhmədov Yunis İnqilab oğlu
Baş məşqçi (yeniyetmələr) Nəcəfəliyev Zülfüqar Bayram oğlu
Məşqçi Xudiyev Famil Vilayət oğlu

DAMA
Baş məşqçi Muşailov Boris Yuryeviç
Məşqçi Nurullayev Akif Sevdim oğlu
Məşqçi Əliyeva Əsli Eynulla qızı
Məşqçi Əkbərov Mübariz Səməd oğlu

DAYDO-DYUKİ
Baş məşqçi Mustafayev Yuri Eduardoviç

ƏNƏNƏVİ KARATE-DO
Baş məşqçi Hətəmov Rəhman Süleyman oğlu
Məşqçi Hətəmov Bəhram Süleyman oğlu
Məşqçi Hətəmov Əhməd Süleyman oğlu
Məşqçi Səlimov Elmar Tahir oğlu

FUTBOL
Baş məşqçi (U-17) Həsənov Təbriz Şərif oğlu
Köməkçi məşqçi (U-17) Məmmədov Vüqar Məmməd oğlu
Qapıçılar üzrə məşqçi (U-17) Tahirov Elşad Əbdül oğlu
Baş məşqçi (U-19) Qasımov Vəli Aydın oğlu
Köməkçi məşqçi (U-19) Vahabzadə Yaşar Fikrət oğlu
Qapıçılar üzrə məşqçi (U-19) Əhmədov Ramiz Əhməd oğlu
Baş məşqçi (U-21) Lippert Bernhard
Köməkçi məşqçi (U-21) Talıbov Əfqan Mahəddin oğlu
Qapıçılar üzrə məşqçi (U-21) Əliyev Camaləddin Əliyeviç
Baş məşqçi («A» milli) Foqts Berti
Köməkçi məşqçi («A» milli) Yansen Olaf
Qapıçılar üzrə məşqçi («A» milli) Stayn Uli
Köməkçi məşqçi («A» milli) Qasımov Vəli Aydın oğlu
Qapıçılar üzrə məşqçi («A» milli) Əzizov Faiq Zayıl oğlu

FUTZAL
Baş məşqçi Joze Alesio da Silva
Məşqçi Həsənov Ağakərim Ağa oğlu

ÇIMƏRLIK FUTBOLU
Baş məşqçi («A» milli) Qustavo Enrike Zlokovik Silva
Məşqçi («A» milli) Hətəmov Bəhram

GÜLLƏ ATCILIĞI
Baş məşqçi Aşumova İradə Süleyman qızı
Məşqçi Stepanova Olqa Arkadyevna
Məşqçi Qasımova Zərifə Həbibulla qızı
Məşqçi Astova Böyükxanım Əlihüseyn qızı

HAPKİ DO
Baş məşqçi (böyüklər) Hacıyev Vidadi Təhməz oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Abbasov Nurlan Adil oğlu
Baş məşqçi (qadınlar) Abbasova Şəhla Elbrus qızı
HƏNDBOL
Baş məşqçi (qadınlar) Şabanova Rəfiqə Mahmudovna
Məşqçi (qadınlar) Əzimov Çingiz Məmmədqulu oğlu
Məşqçi (gənclər-qızlar) Ruvinskiy Konstantin Borisoviç
Məşqçi (gənclər-qızlar) Xametov Mansur Zakiroviç
Məşqçi (yeniyetmələr-qızlar) Tankatskaya Olqa Vladimirovna
Məşqçi (yeniyetmələr-qızlar) Tankatskiy Georgiy Nikolayeviç
Məşqçi (yeniyetmələr-qızlar) Namaliyeva Yelena Vladimirovna
Məşqçi (yeniyetmələr-qızlar) Korotki Vladimir Afanasyeviç
Baş məşqçi (kişilər) Abdullayev Hikmət İsmayıl oğlu
Məşqçi (gənclər-oğlanlar) Əliyev Habil Novruz oğlu
Məşqçi (gənclər-oğlanlar) Hüseynov Rəşad Nizami oğlu
Məşqçi (yeniyetmələr-oğlanlar) Leksutov İqor Pavloviç
Məşqçi (yeniyetmələr - oğlanlar) Fərəcov Eldar Firuddin oğlu

İDMAN GİMNASTİKASI
Baş məşqçi Əliyev Rza Səfər oğlu
Məşqçi Yarmovski Anatoli Qriqoriyeviç

İDMAN RƏQSLƏRİ
Baş məşqçi Çernova Tatyana Vladimirovna
Məşqçi Muxtarova Elmira Nəriman qızı
Məşqçi Quliyeva Məryam Nəcməddin qızı
Məşqçi Təhməzova Sevil Sabir qızı
Məşqçi Nağıyeva Elen Vladimirovna

İDMAN TURİZMİ
Baş məşqçi Məmmədov Etibar Rza oğlu
Məşqçi Minayev Aleksandr Vladimiroviç

KAMANDAN OXATMA
Baş məşqçi Qospodinov Sergey
Baş məşqçinin köməkçisi Fazilov Natiq Aydın oğlu

KAPOEYRA
Baş məşqçi Orucov Taleh Natiq oğlu
Məşqçi Bayramov Elmar Zakir ğlu
Məşqçi Əliyev Alim Əmralı oğlu

KARLAR İDMANI
Məşqçi (cüdo) Hümbətov Mail Musa oğlu
Məşqçi (güləş) Məmmədov Səməd Tağı oğlu
Məşqçi (atletika) Dadaşov Umudəli Qulu oğlu
Məşqçi (şahmat) Glepsov Aleksandr Vladimiroviç

KİKBOKSİNQ
Baş məşqçi Eyvazov Çingiz Abuzər oğlu

KONTAKT KARATE
Baş məşqçi (gənclər Bayramov Səyavuş Mehralı oğlu
və böyüklər)
Baş məşqçi (uşaqlar Əşrəfov Rauf Cəmaləddin oğlu
və yeniyetmələr)

KOSİKİ KARATE-DO
Baş məşqçi Berzigiyarov Talıb Qulam oğlu

KYOKUŞİN KARATE
Baş məşqçi Rüstəmov Allahverdi Ağəmməd oğlu
Baş məşqçi Səfərov Muxtar Ələkbər oğlu

KYOKUŞİNKAYKAN KONTAKT KARATE
Baş məşqçi Mahmudov Şaqrim Teymur oğlu
Məşqçi Məmmədov Əhliman İsmayıl oğlu
Məşqçi Nəzərova Könül Əli qızı

KUNQ-FU
Baş məşqçi (kişilər) Allahverdiyev Ramil Fazil oğlu
Baş məşqçi (yeniyetmələr Həşimov Rövşən Bahadur oğlu
və gənclər)
Baş məşqçi (qadınlar) Yaqnaliyev Ramiz Kamil oğlu

QALAQAPI-QO
Baş məşqçi Tahirbəyov Bahadur Bayram oğlu
Məşqçi Əliyev Elçin Həsənxan oğlu
Məşqçi Mustafabəyli Bəhram Nütvəli oğlu
Məşqçi Səmədov Yadigar Babakişi oğlu

QAYAYA DIRMANMA
Baş məşqçi Cəfərov Eldar Məmmədtağı oğlu

QILINCOYNATMA
Baş məşqçi Həkimov Tahir Kamil oğlu
Baş məşqçi (şpaqa, kişilər) Quliyev Sudef Barat oğlu
Baş məşqçi (şpaqa, qadınlar) Şahmuradov Fərhad Murad oğlu
Baş məşqçi (sablya, kişilər) Səfərov Cahangir Azad oğlu
Baş məşqçi (sablya, qadınlar) Vəliyev Fikrət Həsən oğlu

QOCYU-RYU OKİNAVA KARATE-DO VƏ KOBUDO
Baş məşqçi Allahverdiyev Tarverdi Əflan oğlu
Məşqçi Həziyev Vüqar Həzi oğlu
Məşqçi Abbasov Əliqulu Feruz oğlu

QOL GÜLƏŞİ
Baş məşqçi Bəxtiyarov Zurab Misirxan oğlu
Məşqçi (gənclər) Məmmədov Saleh Əmirsultan oğlu

MİLLİ KARATE
Baş məşqçi (kata) Ayvazov Vahid Ayvaz oğlu
Böyük məşqçi (gənclər) Allahverdiyev Anar Allahverdi oğlu
Böyük məşqçi (yeniyetmələr) Xudaverdiyev Şahin Rəşid oğlu
Məşqçi Həsənov Bəxtiyar Mustafa oğlu
Məşqçi Babayev Cahangir Elman oğlu
Məşqçi Əhmədov Anar Nəriman oğlu

MİLLİ İDMAN NÖVLƏRİ
Zorxana üzrə baş məşqçi Qurbanov Xanlar Kazım oğlu
Zorxana üzrə məşqçi Seyed Hadi Ərəbi Mircəfər
Zorxana üzrə məşqçi Qurbanova Seymur Əlipənah oğlu
Zorxana üzrə məşqçi Cəfərov Ayaz Azad oğlu
Milli güləş üzrə baş məşqçi Qurbanov Ağayusif Kazım oğlu
Nərd üzrə baş məşqçi Abdulov Məhərrəm Culfa oğlu

MOTOSİKLET İDMANI
Baş məşqçi (motokross) Əhmədov Vaqif Cankişi oğlu
Baş məşqçi (motobol) Abbasov Nəsimi Hacıağa oğlu

MUAY-TAY
Baş məşqçi (böyüklər) Həsənsoy Azər Kamal oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Abasəliyev Rəhim Rəfi oğlu
Məşqçi Alıyev İlqar Səməd oğlu

OTÜSTÜ HOKKEY
Baş məşqçi (qadınlar) Paşayev Adil Hacı oğlu
Məşqçi (qadınlar) İşməmmədova Svetlana Bəşirovna
Baş məşqçi (kişilər) Hüseynov Saleh Zeynal oğlu
Məşqçi (kişilər) Qasımov Yusif Mütəllim oğlu
Məşqçi (qadınlar) Mirzəyev Ceyhun Rasim oğlu

PANKRATİON
Baş məşqçi (kişilər) Bağırov Fikrət Əli oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Əsgərov Dülgər Namaz oğlu
Baş məşqçi (yeniyetmələr) Quliyev Vilayət Abış oğlu
Baş məşqçi (qızlar) Əsgərova Xəyalə Cabbar qızı

POUERLİFTİNQ
Məşqçi Mustafayev Azad Qurbanəli oğlu

REQBİ
Baş məşqçi Sədətxan Vaqif Mahbub oğlu
Məşqçi Hüseynli Raqif Maqsud oğlu

SAMBO
Baş məşqçi İbrahimov Mübariz Şahmar oğlu
Məşqçi (böyüklər) Abdullayev Yaqub Bəkir oğlu
Məşqçi (gənclər) İsmayılov Cabir Əsgər oğlu
Məşqçi (gənclər) Ağayev Sehriman Sabir oğlu
Məşqçi (yeniyetmələr) Tarverdiyev Vahid Muradxan oğlu

SƏRBƏST GÜLƏŞ
Baş məşqçi (böyüklər) Absaidov Saypulla Atavoviç
Böyük məşqçi (böyüklər) Umudov Firdovsi Qəmnalı oğlu
Böyük məşqçi (gənclər) Abdullayev Arif Yadulla oğlu
Böyük məşqçi (gənclər) Əsgərov Elman Nadir oğlu
Böyük məşqçi (yeniyetmələr) Məmmədov Vahid Şərafəddin oğlu
Böyük məşqçi (yeniyetmələr) Umudov Rövşən Ağahüseyn oğlu
Baş məşqçi əvəzi (qadınlar) Aliomarov Maqomed Aliomaroviç
Məşqçi (qadınlar) Qurbanov Qurban Şahbanoviç
Böyük məşqçi (gənclər Məmmədyarov Həsrət Tacı oğlu
və yeniyetmə qızlar)
Məşqçi (qadınlar) Fərmanov Arif Mürşüd oğlu

SƏMTİ MÜƏYYƏN ETMƏ
Baş məşqçi Mursaqulov Faiq Saridan oğlu
Məşqçi Rzayev Oqtay Rza oğlu

SİNDO RYU VƏ PENÇAK SİLAT
Baş məşqçi Hümbətov Abbas Balı oğlu

STEND ATICILIĞI
Baş məşqçi Cəfərov Hafiz Yusif oğlu
Məşqçi (kişilər, qadınlar, Cəfərova Liliya Vladimirovna
səngər stendi)
Məşqçi (gənclər dairəvi stend) Axundov Pərviz Ramiz oğlu
Məşqçi (gənclər səngər stend) Babayev Elçin Bəkir oğlu

SROPTİNQ
Baş məşqçi Rzayev Rasim Rahib oğlu
Məşqçi Məmmədov Kamandar Məhəmməd oğlu

STOLÜSTÜ TENNİS
Baş məşqçi Zudov Aleksandr Nikolayeviç
Məşqçi (gənclər) İsmayılov Fərhad Polad oğlu
Məşqçi (yeniyetmələr) Timofeyev Mixail Valeryeviç

SUMO
Baş məşqçi İsmayılov Rüfət Neymət oğlu
Məşqçi Mustafayev İxtiyar Əziz oğlu
Məşqçi Əhmədli Telman Rafiq oğlu

SU POLOSU
Baş məşqçi Babayev Azər Məhərrəm oğlu
Məşqçi (böyüklər) Lepeşkin Vladimir Yuryeviç
Məşqçi (gənclər) Çerkasov Viktor İvanoviç

SUYA TULLANMA
Baş məşqçi Ağaxanov Bəxtiyar Əli oğlu
Məşqçi Ağaxanova Zivər Bəxtiyar qızı

ŞAHMAT
Baş məşqçi Sideifzadə Fikrət İsrafil oğlu
Baş məşqçi (yeniyetmə oğlanlar) Həsənov Asif Zahid oğlu
Məşqçi (gənclər-qızlar) İbrahimov Rəsul Məmədiyyə oğlu
Məşqçi (yeniyetmə oğlanlar) Abbasov Fərid Xanlar oğlu
Məşqçi (yeniyetmə qızlar) Salehov Kamran Mirsahab oğlu
Baş məşqçi (şahmat Əliyev İlham Nuru oğlu
bəstəçiliyi üzrə)

ŞAOLİN DÖYÜŞ SƏNƏTİ
Baş məşqçi Əliyev Rafiq Haqverdi oğlu
(şaolin-sanda - böyüklər)
Baş məşqçi Hüseynov Qurban Aslan oğlu
(şaolin-sanda - gənclər)
Baş məşqçi Əliyev Rauf Alan oğlu
(taolu - böyüklər)
Baş məşqçi Sayadov Asif Məhəmmədhənifə oğlu
(taolu - gənclər)
Baş məşqçi Əliyev Həsən Xaliddin oğlu
(şaolin-sanda - qadınlar)

ŞİTO-RYU KARATE-DO
Baş məşqçi Əhmədov Qadir Gülağa oğlu
Məşqçi Məmmədov Xalid Qalamirzə oğlu

ŞOTOKAN KARATE-DO
Baş məşqçi (kişilər) Mehdizadə Elçin Eldar oğlu
Baş məşqçi (qadınlar) Qarayev Əbülfət İsfəndiyar oğlu

TAEKVONDO
Baş məşqçi (böyüklər) İmaməliyev Ələkbər Əbdülbağı oğlu
Baş məşqçi (olimpiya komandası) Ceonbae Ceon
Baş məşqçi (qadınlar) Sunmi Park
Məşqçi (qadınlar) Paşayev Niyaməddin Vaqif oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Abdullayev Gündüz Kamil oğlu
Məşqçi (böyüklər) Zülfüqarov Səbuhi Vahid oğlu
Məşqçi (böyüklər) Amanov Elnur Sakit oğlu
Baş məşqçi (yeniyetmələr) Abdullayev Məmməd Kamil oğlu
Baş məşqçi (para-taekvondo) Tağıyev Əvəz Tofiq oğlu

TENNİS
Baş məşqçi Manaflı Yalçın Altay oğlu
Məşqçi Quliyev Mair Ağabəşir oğlu
Məşqçi Dadaşov Tofiq Muxtar oğlu
Məşqçi Qafarov Ramiz Heydər oğlu
Məşqçi Quliyeva Fərəh Sali qızı
Məşqçi Lavrenova Yelena İvanovna
Məşqçi Manaflı Nelli Gayazdinovna
Məşqçi Abbasov Vladislav Pavloviç

TAMBLİNQ
Baş məşqçi Qafarov Arif Muxtar oğlu
Məşqçi Mustafayev Adil Qurbanəli oğlu

TURAN DO
Baş məşqçi Mirməmmədov Qoşqar Seyidhəşim oğlu
Məşqçi (böyüklər) Əhmədov Tofiq Tahir oğlu
Məşqçi (gənclər) Hüseynov Sübhan Hüseynağa qızı
Məşqçi (gənclər) Əliyev Rəşid İsrayıl oğlu
Məşqçi (yeniyetmələr) Tərlanov Babək Sübhan oğlu

UŞU
Baş məşqçi (böyüklər) Həsənsoy Azər Kamal oğlu
Baş məşqçi (gənclər) Səlimov Baharəddin Fəxrəddin oğlu
Məşqçi İbrahimov Elşad Nazim oğlu

UNİVERSAL DÖYÜŞ
Baş məşqçi Ocaqverdiyev Fəhrad Müslüm oğlu
Baş məşqçi Həsənov Azər Camal oğlu
Baş məşqçi Abdulrəhimov Elşən Ələsgər oğlu
Məşqçi İsmayılov Elşən Rasim oğlu
Məşqçi İbrahimov Yaqub Zülfüqar oğlu
Məşqçi Məmmədov Kənan Qəzənfər oğlu
Məşqçi Kərimova Gülsədəf Muxtar qızı

ÜZGÜÇÜLÜK
Baş məşqçi Nəsibov Vaqif Orucəli oğlu
Məşqçi Həşimov Oleq Qurbanoviç
Məşqçi Kaçarmin İqor Yevgenyeviç
Məşqçi Çerkasov Andrey Nikolayeviç
Məşqçi Şahbazov Mahmud Durmuş oğlu
Məşqçi Əbdürəhmanov Rəşad Şamil oğlu

VELOSİPED İDMAN NÖVÜ
Baş məşqçi (trek və şosse) Qladçenko Vitali Vladimiroviç
Böyük məşqçi (trek-qadınlar) Mansurov Andrey Svyatoslavoviç
Böyük məşqçi (trek-kişilər) İlyasov Füzuli Məhəmməd oğlu
Böyük məşqçi (şosse-kişilər) Qəhrəmanov Elçin Mərdəli oğlu
Böyük məşqçi (şosse-gənclər) Jutkin Mixail Qriqoryeviç

VOLEYBOL
Baş məşqçi (qadınlar) Qarayev Faiq Əli oğlu
Məşqçi (qadınlar) Çervyakov Aleksandr Alekseyeviç
Məşqçi (qadınlar) Əliyev Vüqar Əziz oğlu
Baş məşqçi (gənclər Məmmədov Feliks Məmməd oğlu
və yeniyetmələr)
Baş məşqçi (gənclər Həsənova Alla Anatolyevna
və yeniyetmələr)
Baş məşqçi (kişilər) Əliyev Sahib Əsgər oğlu
Məşqçi (kişilər) Allahverdiyev Nazim Qoca oğlu
Məşqçi (kişilər) Kartaliş Yuri Andronikoviç
Baş məşqçi (gənclər) Rəsulov Yaqub Cabbar oğlu
Məşqçi (gənclər) Baxtiozin Cəlil Teymurlan oğlu

VKC NÖVLƏRİ ÜZRƏ KARATE-DO
Baş məşqçi  Aslanov Samir Nuşirəvan oğlu

YELKƏN İDMANI
Baş məşqçi İzuf Vladislav Georgiyeviç
Məşqçi Srebnaya Tatyana Vladimirovna

YUNAN-ROMA GÜLƏŞİ
Baş məşqçi (böyüklər) Mansurov Fərid Salman oğlu
Məşqçi (böyüklər) Cəfərov Elçin Lənkəran oğlu
Böyük məşqçi (böyüklər) Əliyev Akif Əjdər oğlu
Böyük məşqçi (gənclər) Aslanov Ağalar Tərlan oğlu
Böyük məşqçi (gənclər) Abdulov İlqar Məhərrəm oğlu
Böyük məşqçi (yeniyetmələr) Abbasov Zöhrab Əlisahib oğlu
Böyük məşqçi (yeniyetmələr) Ağayev Rasim Qulam oğlu

Xəbər 3997 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
08.02.2013 2013-cü il üçün idman növləri üzrə Azərbaycan milli yığma komandalarının üzvləri
08.02.2013 2013-cü il üçün Azərbaycan yığma komandaları məşqçilərinin siyahısı


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
İlk üç tur kəm-kəsirləri əyani göstərdi
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Dünya kubokunun sirləri
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru