Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
 Xəbərlər
14/08 | 21:03 Qadın həndbolçulardan ibarət Azərbaycan millisi V İslam Həmrəyliyi Oyunlarını ikinci pillədə başa vurub
14/08 | 21:02 Bədii gimnastımız Zöhrə Ağamirova V İslamiadada qızıl dubla imza atıb
14/08 | 21:01 Azərbaycan kikboksinqçiləri V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında iştirak etmək üçün Türkiyəyə yola düşüblər
14/08 | 20:26 Daha iki boksçumuz Avropa birinciliyinə qələbə ilə başlayıb
14/08 | 20:25 Qadın qılıncoynadanımız “Konya-2021”in finalına çıxıb
14/08 | 20:21 Bədii gimnastika üzrə qrup hərəkətləri komandamız V İslamiadada qızıl medal qazanıb
14/08 | 20:20 Azərbaycan qılıncoynadanları İslamiadada 3 medal qazanıblar
14/08 | 20:18 Qadınlardan ibarət 3x3 basketbol üzrə Azərbaycan millisi Konyada Türkiyə yığmasını məğlub edib
14/08 | 20:16 Azərbaycanın futbol millisi İslamiadada yarımfinalda məğlub olub
14/08 | 10:03 Bu gün Azərbaycan təmsilçiləri V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında 11 idman növündə güclərini sınayacaqlar
14/08 | 08:46 V İslamiada: Azərbaycan medal sıralamasında yenidən dördüncü pilləyə yüksəlib
14/08 | 08:44 Elçin Əsədov V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında 7-ci olub
14/08 | 08:43 Kişilərdən ibarət basketbol yığma komandamız İslam Həmrəyliyi Oyunlarında ikinci qələbəsini qazanıb
14/08 | 08:42 Azərbaycan Premyer Liqasının debütantı “Turan Tovuz” komandası çempionatda ilk qələbəsini qazanıb
14/08 | 08:41 Qurban Qurbanov: Bu gün “Sumqayıt”la matçda qələbəyə layiq idik və oyunda vacib üç xal qazandıq
13/08 | 18:57 “Konya-2021”: Bədii gimnastlarımız Zöhrə Ağamirova və İlona Zeynalovanın gürzlərlə çıxışları böyük maraqla qarşılanıb
13/08 | 18:56 Kişilərdən ibarət 3x3 basketbol üzrə Azərbaycan yığması V İslam Həmrəyliyi Oyunlarına qələbə ilə başlayıb
13/08 | 18:54 Azərbaycan idmançısı Ravin Alməmmədov Avropa rekordunu yeniləyib, qitə birinciliyinin qalibi olub
13/08 | 18:53 “Konya-2021”: Bədii gimnastlarımız Zöhrə Ağamirova və Alina Gözəlova topla proqramlarını uğur nümayiş etdiriblər
13/08 | 18:52 Bədii gimnastımız Zöhrə Ağamirova V İslamiadada fərdi yarışların ümumi sıralamasına liderlik edir
13/08 | 16:27 MOİK təmsilçiləri V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında uğurla çıxış edirlər
13/08 | 16:26 İslamiada: Azərbaycanın qadın güləşçisi finalda mübarizə aparacaq
13/08 | 16:26 Qadın həndbolçulardan ibarət Azərbaycan millisi V İslam Həmrəyliyi Oyunlarının finalına vəsiqə qazanıb
13/08 | 16:24 Aerobika gimnastikası üzrə Azərbaycan millisinin üzvləri V İslamiadanın finalına yüksəliblər
13/08 | 16:18 Azərbaycanın beş boksçusu Millətlər kubokunun yarımfinalına vəsiqə qazanıb
13/08 | 16:16 “Konya-2021”: Azərbaycanın üç güləşçisi finala yüksəlib
13/08 | 16:10 Ağırlıqqaldıranımız Paşa İbrahimli V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında dördüncü olub
13/08 | 13:07 Bu gün “Qarabağ” komandası “Sumqayıt”la qarşılaşacaq
13/08 | 10:22 “Konya-2021”: Bu gün Azərbaycan təmsilçiləri 10 idman növündə güclərini sınayacaqlar
13/08 | 09:35 Cüdoçumuz dünya çempionatının bürünc medalını qazanıb
13/08 | 09:33 Cüdoçularımız Qoridə təlim-məşq toplanışında iştirak edirlər
13/08 | 09:32 Qadın idman gimnastımız Avropa çempionatında uğurla çıxış edib
13/08 | 09:29 Misli Premyer Liqasında III turun oyun cədvəli məlum olub
13/08 | 09:27 İslamiada: 23 yaşadək futbolçulardan ibarət Azərbaycan millisi yarımfinalda Türkiyə yığması ilə qarşılaşacaq
13/08 | 09:24 Qadın voleybolçulardan ibarət Azərbaycan millisinin yarımfinalda rəqibi müəyyənləşib
Digər xəbərlər 
 Millətlər Liqası. C divizionu. “C” qrupu
N: Komandalar O Q H M T/F X
1 Qazaxıstan 4 3 1 0 6-2 10
2 Slovakiya 4 2 0 2 3-3 6
3 Azərbaycan 4 1 1 2 2-3 4
4 Belarus 4 0 2 2 1-4 2
 Premyer Liqa. Turnir cədvəli
N: Komandalar O Q H M T/F X
1 Qarabağ 28 21 6 1 72-13 69
2 Neftçi 28 15 5 8 42-31 50
3 Zirə 28 13 8 7 33-27 47
4 Qəbələ 28 12 9 7 38-34 45
5 Sabah 28 12 5 11 41-33 41
6 Sumqayıt 28 5 7 16 42-34 22
7 Şamaxı 28 5 7 16 22-46 22
8 Səbail 28 4 3 21 17-57 15
V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında iştirak edəcək Azərbaycan idmançıları müəyyənləşib
Tarix: 04.08.2022 | Saat: 18:58:00 | E-mail | Çapa göndər
Türkiyənin Konya şəhərində V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında iştirak edəcək Azərbaycan idmançıları müəyyənləşib.

Azərbaycan qardaş ölkəyə 281 idmançı ilə yollanacaq.

Ağır atletika

1) Anastasiya Moum

2) Nazilə İsmayılova

3) Kamran İsmayılov

4) İsa Rüstəmov

5) Dadaş Dadaşbəyli

6) Əli Şükürlu

7) Füqan Əliyev

8) Paşa İbrahimli

9) Tehran Məmmədov

10) Elnurə Abbasova

Atıcılıq

1) Tamerlan Məmmədov

2) Cavid Həsənov

3) Alina Rəfixanova

4) Aydan Babayeva

5) Aydan Camalova

6) Ramil Rüstəmzadə

7) Əli Hüseynli

8) Sevda Nəcəfova

9) Regina Meftahətdinova

10) Nurlana Cəfərova

11) Fuad Qurbanov

12) Niyaz Ağazadə

Atletika

1) Nazim Babayev

2) Aleksis Kapello

3) Anna Skidan

4) Əlhəm Nağıyev

5) Yelena Pextireva

6) Yekaterina Sarıyeva

Basketbol (3x3) (qadınlar)

1) Renara Hayes

2) Tatyana Deniskina

3) Ulyana Dina

4) Aleksandra Mollenhoyer

Basketbol (3x3) (kişilər)

1) Orxan Hacıyev

2) Zaur Paşayev

3) Endər Poladxanlı

4) Amil Həmzəyev

Cüdo

1) Könül Əliyeva

2) Nərgiz Hacıyeva

3) Günel Həsənli

4) Telman Vəliyev

5) Südabə Ağayeva

6) Səbinə Əliyeva

7) Gültac Məmmədəliyeva

8) Leyla Əliyeva

9) İmran Yusifov

10) Elmar Qasımov

11) Zelim Tckayev

12) Nəriman Mirzəyev

13) İbrahim Əliyev

14) Balabəy Ağayev

Futbol

1) Rza Cəfərov

2) Sahib Həsənov

3) Rüstəm Samiqullin

4) David Orucov

5) Cəlal Hüseynov

6) Şirxan Həsənzadə

7) Abdulla Rzayev

8) Mirəli Əhmədov

9) İbrahim Ramazanov

10) Nihad Qurbanlı

11) Ədilxan Qarəhmədov

12) Ramin Nəsirli

13) Veysəl Rzayev

14) Camal Cəfərov

15) Samir Məhərrəmli

16) Murad Xaçayev

17) Rüfət Abdullazadə

18) Nazim Həsənzadə

19) Vüsal Qənbərov

20) İsmayıl İbrahimli

21) Samir Abdullayev

22) Nəriman Axundzadə

23) Mehrac Baxşəli

Güləş

1) Elis Manolova

2) Sabah Şəriəti

3) Arif Niftullayev

4) Məhəmməd Əhmədiyev

5) Rafiq Hüseynov

6) Sənan Süleymanov

7) Ülvü Qənizadə

8) Həsrət Cəfərov

9) Taleh Məmmədov

10) Murad Məmmədov

11) Eldəniz Əzizli

12) Rahid Həmidli

13) İslam İlyasov

14) Osman Nurməhəmmədov

15) Abubakr Abakarov

16) Hacımurad Ömərov

17) Turan Bayramov

18) Əsgər Məmmədəliyev

19) Hacı Əliyev

20) İslam Bazarqanov

21) Əliabbas Rzazadə

22) Tetiana Omelçenko

23) Gözəl Zutova

24) Jalə Əliyeva

25) Alyona Kolesnik

26) Elnurə Məmmədova

27) Leyla Qurbanova

28) Mariya Stadnik

Gimnastika

İdman gimnastikası

1) Mənsum Səfərov

2) Nikita Simonov

3) İvan Tixonov

4) Milana Minakovskaya

5) Samirə Qəhrəmanova

Aerobika

1) Xoşqədəm Quliyeva

2) Mədinə Mustafayeva

3) Vladimir Dolmatov

Bədii gimnastika

1) Dərya Sorokina

2) Zöhrə Ağamirova

3) İlona Zeynalova

4) Kamilə Əliyeva

5) Ləman Əlimuradova

6) Güllü Ağalarzadə

7) Yelizaveta Luzan

8) Zeynəb Hümmətova

9) Alina Gözəlova

Həndbol (qadınlar)

1) Milica Qarbavcevic

2) Milana Rzayeva

3) İrina Mixalkoviç

4) Yelizaveta Səlimova

5) Sabina Smagina

6) Vlada Kozmina

7) Ülviyyə Şərifova

8) Günel Əliyeva

9) Minayə Məmmədova

10) Azaliya Həsənova

11) Elnarə İbrahimova

12) Rəna Həsənova

13) Alyona Barbakadze

14) Kamilə Bayramova

15) İranə Şükürova

16) Mədinə Musayeva

Həndbol (kişilər)

1) Rəsul Şərifi

2) Sabir Nəzərəliyev

3) Vadim Skrebtsov

4) Elşad Məmmədyarov

5) Nicat Əzizov

6) Cavid İsmayılov

7) Ramazan Muradov

8) Emin Aydəmirov

9) Hüseyn Aydəmirov

10) Üzeyir Səlimov

11) Aleksandr Serqunin

12) Kamran Məmmədov

13) Ruslan İsmayılov

14) Röyal Əliyev

15) Elgün Məmmədrəhimov

16) Elnur Cahangirov

Karate

1) Mədinə Sadıqova

2) Rövşən Əliyev

3) İsmayıl Quliyev

4) Zəhra Qurbanzadə

5) İrina Zaretska

6) Ayla Rzazadə

7) Fəridə Əliyeva

8) Asiman Qurbanlı

9) İnci Əzizova

10) Tural Balcanlı

11) Roman Heydərov

12) Pənah Abdullayev

13) Fərid Ağayev

14) Tural Ağalarzadə

15) Əminağa Quliyev

Kikboksinq

1) Mahmud Hüseynov

2) Esmira Məmmədova

3) Elvin Ağayev

4) Pərvin Heydərov

5) Fərid Ağamoğlanov

6) Amil Məmmədov

7) Tülün Ələkbərova

8) Aysu Dəvrişova

9) Fəridə Abdullayeva

10) Bəhram Rəcəbzadə

11) Surət Qarayev

12) Bəybala Quliyev

13) Elcan Alkişiyev

14) Saqi Salehli

15) Elxan Əliyev

16) Rəhim Əliyev

17) Qəşəm Məmmədov

18) Arzuman Qədimov

19) Ramiz Məmmədov

20) Qiyas Şahmərdanov

21) Anar Məmmədov

22) Camal Məmmədov

23) Nihad Tağızadə

24) Ramal Aslanov

Qılıncoynatma

1) Sevil Bünyatova

2) Kənan Əliyev

3) Barat Quliyev

4) Ruslan Həsənov

5) Palina Kaspiaroviç

6) Səbinə Kərimova

7) Valeriya Bolşakova

8) Anna Başta

Oxatma

1) Yaylagül Ramazanova

2) Svetlana Simonova

3) Nəzrin Zamanova

4) Aleksey Kopnin

5) Zaur Qəhrəmanov

6) Məhəmmədəli Əliyev

Para-oxatma

1) Azadə Abdullayeva

2) Şahin Cabbarov

3) Vüsal Kazımov

4) Əli Nəbiyev

5) Cahan Musayev

Para-aletika

1) Hüseyn Həsənov

Para-üzgüçülük

1) Könül Süleymanova

Para-stolüstü tennis

1) Dinarə Sunçeleya

Stolüstü tennis

1) Ləman Əbdülhəmidova

2) Adil Əhmədzadə

3) Nihad Məmmədov

4) Vəzir Allahverdiyev

5) Emin Məmmədov

6) Zemfira Mikayılova

7) Mərziyyə Nurmətova

8) Nəzakət Qarayeva

Taekvondo

1) Səidə Əliyeva

2) Fatimə Məcidova

3) Röya Hacıyeva

4) Minayə Əkbərova

5) Patimat Abakarova

6) Fəridə Əzizova

7) Səyyad Dadaşov

8) Qaşım Maqomedov

9) Pərviz İskəndərov

10) Cavad Ağayev

11) Məhəmməd Məmmədov

12) Taleh Süleymanov

13) Milad Beigi Hərçəqani

14) Radik İsayev

Velosiped

1) Şahin Eyvazov

2) Nəcəf Bağırov

3) Ayan Xankişiyeva

4) Lalə Əbdürrəhmanova

5) Viktoriya Sidorenko

6) Əli Qurbanov

7) Elgün Əlizadə

8) Musa Mikayılzadə

9) Elçin Əsədov

10) Əmral Abduləzizli

Voleybol (qadınlar)

1) Şəfaqət Alışanova

2) Olena Xarçenko

3) Ayşən Əbdüləzimova

4) Yelizaveta Ruban

5) Nilkalina Başnakova

6) Kseniya Pavlenko

7) Kristina Besman

8) Mariya Kirilyuk

9) Marqarita Stepanenko

10) Bəyaz Əliyeva

11) Aynur İmanova

12) Valeriya Kondratyeva

13) Anastasiya Mertsalova

14) Yuliya Kərimova

Voleybol (kişilər)

1) Mais Verdizadə

2) Andrey Melnikov

3) Mirhasil Seyidov

4) Vüqar Bayramov

5) Emil Abdullayev

6) Mərdan Məmmədov

7) Yeqor Nikulenko

8) Cavid Süleymanov

9) Tural Həsənli

10) Andrey Vasilenko

11) Dmitri Baranov

12) Kənan Allahverdiyev

13) Aqil Ağazadə

14) Ramazan Ağabəyov

Üzgüçülük

1) Aysel Səfərova

2) Selcan Əbdürəhmanlı

3) Nihad Yusibov

4) Vəli İsrafilov

5) Əbdürrəhman Rüstəmov

6) Rəşad Əliquliyev

7) Ramil Vəlizadə

8) Fatimə Alkərəmova

9) İlahə Rəciyeva

10) Ayan Kələntərova

11) Məryəm Şeyxəlizadəngah
Xəbər 40 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
13.08.2022 Azərbaycan idmançısı Ravin Alməmmədov Avropa rekordunu yeniləyib, qitə birinciliyinin qalibi olub
12.08.2022 Ağır atletika üzrə idmançımız İslamiadada mübarizə aparıb
12.08.2022 Turan Əliyev Avropa birinciliyində 3 medal qazanıb
11.08.2022 Qazaxıstan atleti Mixail Litvin “Konya-2021”də 400 metr məsafəyə qaçış yarışlarında qızıl medal qazanıb
11.08.2022 Bəhreyn atleti Davit Fikadu Admasu V İslamiadada 10 min metr məsafəyə qaçış yarışlarının qalibi olub
07.08.2022 AAAF-ın rəhbərliyi beynəlxalq yarışlara yollanan komandaların üzvləri ilə görüşüb
29.07.2022 “Muğan” Ağır Atletika Klubunun açılışı olub
20.07.2022 Avropa Yeniyetmələrinin XVI Yay Olimpiya Festivalında iştirak edəcək Azərbaycan atletləri müəyyənləşib
15.07.2022 Atletika üzrə növbəti dünya çempionatı 2025-ci ildə Tokioda keçiriləcək
06.07.2022 Vidadi Əlisgəndərov: Azərbaycan atleti Yekaterina Sariyeva böyük potensiala malik idmançıdır


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Rafiq Hüseynovun qələbə sevinci
  • İrina Zaretska Karate 1 Premyer Liqa seriyası yarışında qızıl medal qazanıb
  • Azərbaycan cüdoçusu qızıl medal qazanıb
  • İrina Kindzerska Tokio Olimpiadasının yarımfinal mərhələsinə yüksəlib
  • Mariya Stadnik ardıcıl dördüncü Olimpiadada mükafatçılar sırasında yer alıb
  • Zöhrə Ağamirova Tokio olimpiadasında halqa ilə çıxışını təqdim edib
  • Azərbaycanın qrup hərəkətləri komandası toplarla çıxışı Tokio olimpiadasında
  • Azərbaycan idmançıları Tokio olimpiadasında
  • Azərbaycan idmançıları Tokio olimpiadasında
  • Rafiq Hüseynovun Tokio Olimpiadasında qələbə sevinci
"İdman" qəzeti
"İdman" qəzeti, №21, 12 oktyabr 2021
"İdman" qəzeti, №20, 28 sentyabr 2021
"İdman" qəzeti, №19, 14 sentyabr 2021
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Sülh küçəsi, 2A
İndex: AZ 1072
E-mail: idman-sport@mail.ru