Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
 Xəbərlər
14/11 | 13:30 Gimnastika üzrə ilin sonuncu yerli yarışı Sumqayıtda təşkil olunacaq
14/11 | 13:09 “Olimpic Moves” layihəsi çərçivəsində məktəbdaxili yarışlar başlayıb
14/11 | 12:12 Bakı alpaqut Turan döyüş sənəti üzrə ikinci dünya çempionatına ev sahibliyi edəcək
14/11 | 11:56 Azərbaycan-Uels oyununa hakim təyinatları açıqlanıb
14/11 | 11:04 Azərbaycanın U-17 komandası yunanıstanlı həmyaşıdları ilə qarşılaşıb
14/11 | 10:50 Bu gün “Avro-2020” seçmə mərhələsində 11-ci tura start veriləcək
14/11 | 10:30 Avropa kuboku: “Vüqar Həşimov” klubu 4-cü turu da qələbə ilə başa vurub
14/11 | 10:13 Şahmat üzrə Bakı şəhər birinciliyinə yekun vurulub
13/11 | 19:11 Yeniyetmə boksçular arasında Bakı birinciliyi start götürüb
13/11 | 17:55 Yaponiyada keçiriləcək “Böyük dəbilqə” turnirində Azərbaycanı 16 cüdoçu təmsil edəcək
13/11 | 16:51 Bakıda Beynəlxalq Paralimpiya Komitəsinin 30 illiyi münasibətilə “Yenilməzlər” adlı beynəlxalq qala tədbir keçirilir
13/11 | 16:01 Futbol üzrə Azərbaycan kuboku turnirinin 2019-2020-ci illər mövsümünün püşkü atılıb
13/11 | 15:41 WKF rəsmiləri Avropa çempionatı ilə bağlı Bakıda olublar
13/11 | 15:07 Taekvondoçularımız “Koreya səfiri” kuboku yarışında üç medala sahib olublar
13/11 | 14:58 WRC-in Avstraliya mərhələsi meşə yanğınları səbəbindən ləğv edilib
13/11 | 13:30 Azərbaycan – Uels: Mətbuat konfransları və açıq məşqlər
13/11 | 12:52 Karate-do üzrə XI Avropa çempionatında uğurla çıxış edən naxçıvanlı idmançılar mükafatlandırılıblar
13/11 | 12:09 Avropa kuboku: Komandalarımız Rusiya və Ukrayna şahmatçıları ilə mübarizə aparacaqlar
13/11 | 11:57 Voleybol üzrə U-16 komandamız Gürcüstan, Latviya, Rusiya və Ukrayna yığmaları ilə qarşılaşacaq
13/11 | 11:04 Azərbaycanın U-17 komandası Avropa çempionatının ilkin seçmə mərhələsində mübarizəyə başlayır
13/11 | 10:53 Beynəlxalq dərəcəli hakim-inspektor Asim Xudiyev yeni təyinat alıb
13/11 | 10:00 Avropa kuboku: “Vüqar Həşimov” klubu üçüncü qələbəsini qazanıb
13/11 | 09:51 Azərbaycan karateçiləri Belçikada 2 medal qazanıblar
12/11 | 22:01 Belarus Paralimpiya Komitəsinin prezidenti Oleq Şepel Bakıda səfərdədir
12/11 | 21:16 Fövqəladə Hallar Nazirliyinin idmançıları beynəlxalq yarışlarda mükafat qazanıblar
12/11 | 20:10 Azərbaycan idmançıları ciu-citsu üzrə Tbilisidə keçirilən dünya çempionatında 20 medal qazanıblar
12/11 | 19:58 “Avro 2020”nin fristaylerlər komandasının heyəti açıqlanıb
12/11 | 19:17 Bakı Slavyan Universitetində “Avro 2020” Könüllülük Proqramı ilə bağlı görüş olub
12/11 | 19:01 Münxen 2022-ci ildə qarışıq idman növləri üzrə Avropa çempionatına ev sahibliyi edəcək
12/11 | 18:56 Aerobika gimnastlarımız gələn il Bakıda keçiriləcək dünya kuboku üçün yeni proqram hazırlayırlar
12/11 | 18:33 1 saylı RİOEUGİM-in boksçuları Rusiyada 16 medal qazanıblar
12/11 | 18:02 F1 pilotu Albon 2020-ci il mövsümündə “Red Bull”da qalacaq
12/11 | 17:59 Azərbaycan Premyer Liqasının XI turunun rəmzi komandası açıqlanıb
12/11 | 17:31 “Qarabağ”ın futbolçuları üçün seminar təşkil olunub
12/11 | 16:52 “Qəbələ”nin gürcüstanlı futbolçusu XI turunun ən yaxşı oyunçusu seçilib
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 11 8 3 0 20-3 27
2 Keşlə 11 5 4 2 13-6 19
3 Neftçi 11 5 3 3 16-10 18
4 Sumqayıt 11 4 2 5 14-16 14
5 Səbail 11 3 2 6 8-17 11
6 Zirə 11 2 5 4 11-17 11
7 Sabah 11 2 4 5 11-14 10
8 Qəbələ 11 2 3 6 9-19 9
Dünya çempionatının fərdi proqramında halqa ilə final yarışlarında iştirak edəcək gimnastlar müəyyənləşib
Tarix: 17.09.2019 | Saat: 18:08:00 | E-mail | Çapa göndər
Bakının ev sahibliyi etdiyi bədii gimnastika üzrə 37-ci dünya çempionatının fərdi proqramında halqa ilə final yarışlarında iştirak edəcək idmançılar müəyyənləşib.

Dünya çempionatının medalları uğrunda Diana Averina (Rusiya), israilli Linoy Aşram, Rusiya təmsilçisi Yekaterina Seleznyova, Anastasiya Salos, Katerina Halkina (hər ikisi Belarus), İtaliya gimnastı Aleksandra Aqiurqiukulese, israilli Nikol Zelikman və Boriana Kaleyn (Bolqarıstan) mübarizə aparacaqlar.

Final yarışlarına bu gün saat 19:30-da start veriləcək.
Milli Gimnastika Arenasında keçirilən dünya çempionatına ölkəmiz 9 gimnastla qatılıb. Fərdi proqram üzrə yarışlarda Zöhrə Ağamirova, Veronika Qudis, Yelizaveta Luzan və Məryəm Səfərova güclərini sınayacaqlar. Qrup hərəkətlərində isə komandamızın heyətində Ayşən Bayramova, Diana Əhmədbəyli, Aliyə Paşayeva, Zeynəb Hümmətova və Darya Sorokina yer alıblar.

Çempionatda fərdi proqramda çoxnövçülük üzrə ilk 16-lıqda yer alan gimnastlar (bir ölkədən maksimum 2 gimnast olmaqla) “Tokio 2020” Yay Olimpiya Oyunlarına lisenziya əldə etmiş olacaqlar. Qrup hərəkətləri komandalarına gəldikdə isə, ötən ilin dünya çempionatının nəticələrinə əsasən, Bolqarıstan, Rusiya və İtaliya artıq lisenziyanı təmin ediblər. Çempionatda çoxnövçülük xalları üzrə daha 5 ən yaxşı komanda Olimpiadaya vəsiqə qazanacaq.

Altmış bir ölkədən 300-dən artıq gimnast çempionatda 9 dəst medal uğrunda mübarizə aparır.

Çempionatın medalları Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının loqosu formasında hazırlanıb.
Xəbər 57 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
14.11.2019 Gimnastika üzrə ilin sonuncu yerli yarışı Sumqayıtda təşkil olunacaq
12.11.2019 Aerobika gimnastlarımız gələn il Bakıda keçiriləcək dünya kuboku üçün yeni proqram hazırlayırlar
12.11.2019 Olqa Kiseloviçova: AGF aerobika gimnastikası üzrə məşqçilik kurslarını yüksək səviyyədə təşkil edib
11.11.2019 Batut və tamblinq üzrə milli yarışlar mövsümü başa çatıb
08.11.2019 Bakıda aerobika gimnastikası üzrə FIG Akademiyasının məşqçilik kursları keçirilir
08.11.2019 Tamblinq üzrə 17-ci Azərbaycan çempionatı və birinciliyinin qalibləri müəyyənləşib
07.11.2019 Tamblinq və batut gimnastikası üzrə Azərbaycan çempionatları keçiriləcək
06.11.2019 AGF 2020-ci ildə Bakıda keçiriləcək beynəlxalq yarışların təşkili üçün könüllülərin qeydiyyatını elan edir
05.11.2019 Avropa çempionatında uğurla çıxış edən gimnastlarımız Vətənə qayıdıblar
04.11.2019 Bədii gimnastlarımız "Happy Cup" turnirində uğurla çıxış ediblər


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
Milli komanda ilk xalını favoritlə oyunda qazandı
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Azərbaycan şahmatının yeni zirvəsi
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru