Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
 Xəbərlər
08/12 | 10:02 Avropa birinciliyinin ilk yarış günündə üç atletimiz qüvvəsini sınayıb
07/12 | 23:02 Mik Şumaxer 2021-ci ildə Formula 1-də yarışmaq istəyir
07/12 | 21:07 Gimnastika üzrə estafet yarışları təşkil edilib
07/12 | 20:11 Azərbaycanın iki taekvondoçusu Moskva Qran-Prisində medal qazanıb
07/12 | 19:02 Yeniyetmə gimnastımız batut gimnastikası üzrə dünya yaş qrupu yarışlarında birinci yeri tutub
07/12 | 18:50 Bakı İdman Sarayında budo döyüş növləri üzrə V dünya kuboku turnirinin açılışı olub
07/12 | 17:28 İdman menecmenti magistr proqramının tələbələri Loughborough Universiteti ilə tanış olublar
07/12 | 16:18 Beynəlxalq dərəcəli hakimimiz “Olimp”-“Calcit” oyununa təyinat alıb
07/12 | 15:49 Atletika məşqçiləri üçün seminar təşkil olunub
07/12 | 15:19 Tofiq Karayevin şərəfinə atletika üzrə Respublika turnirinin açılış mərasimi olub
07/12 | 14:06 Uşu üzrə millimiz Dağıstanda beynəlxalq turnirdə gücünü sınayır
07/12 | 13:58 Şahmatçılarımız blits üzrə Avropa çempionatında mübarizə aparacaqlar
07/12 | 13:31 AFFA-nın İcraiyyə Komitəsinin növbəti iclası keçiriləcək
07/12 | 13:09 Bakı İdman Sarayında budo döyüş növləri üzrə dünya kuboku turnirinə start verilib
07/12 | 12:51 Uşaq taekvondoçular arasında Avropa birinciliyində Azərbaycanı 10 nəfər təmsil edəcək
07/12 | 11:36 Şahmatçımız Avropa çempionatının rapid yarışlarında gümüş medal qazanıb
07/12 | 10:07 Güləş üzrə Azərbaycan çempionatının qalibləri müəyyənləşib
07/12 | 09:58 “Bakı Şəhər Halqası” Əməliyyat Şirkətinin əməkdaşları ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər
06/12 | 23:37 “Qarabağ” - “Keşlə” oyununda qalib müəyyənləşməyib
06/12 | 20:02 Azərbaycanın U-16 komandası monteneqrolu həmyaşıdlarına məğlub olub
06/12 | 19:04 Güllə atıcıları açıq Bakı turnirində mübarizə aparırlar
06/12 | 18:25 İdman gimnastlarımız Rusiyada yeddi medal qazanıblar
06/12 | 17:32 “IL’Azero”nun İndoneziyada təqdimatı olub
06/12 | 16:50 “Mercedes” növbəti F1 mövsümündə iştirak üçün rekord məbləğdə vəsait ödəyəcək
06/12 | 15:45 Şumaxerin beşinci çempionluq ilində çıxış etdiyi “Ferrari F2002” maşını satışa çıxarılıb
06/12 | 14:50 Sabirabadda Azərbaycanın ilk Olimpiya çempionu Nazim Hüseynovla görüş keçirilib
06/12 | 14:17 Azərbaycan Respublikası Milli Olimpiya Komitəsinin Madriddə təşkil etdiyi seminar başa çatıb
06/12 | 13:10 Şahmatçılarımız Avropa çempionatının rapid turnirinin sonuncu turlarında mübarizə aparacaqlar
06/12 | 12:42 “Bakı Şəhər Halqası” yerli media nümayəndələri arasında multimedia müsabiqəsi keçirir
06/12 | 11:37 Futbol üzrə XVIII payız/yaz birinciliyinin 5 turu artıq keçirilib
06/12 | 10:55 Polşada idman fotoqrafı Tomaş Vişnevskinin sərgisi açılıb
06/12 | 10:43 Şahmatçılarımız qitə çempionatında liderlər qrupunda mübarizəni davam etdirirlər
06/12 | 10:04 Sərbəst güləş üzrə Azərbaycan çempionatında finalçılar müəyyənləşib
06/12 | 09:56 Yeniyetmə gimnastlarımız Batut Gimnastikası üzrə Dünya Yaş Qrupu yarışlarında II yeri tutublar
05/12 | 22:20 Oğuzda Ulu Öndərin xatirəsinə həsr olunan voleybol birinciliyində 6 komanda mübarizə aparır
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 13 9 3 1 22-5 30
2 Keşlə 13 6 4 3 16-10 22
3 Neftçi 13 6 4 3 20-11 22
4 Sumqayıt 13 5 2 6 17-19 17
5 Zirə 13 3 5 5 14-21 14
6 Sabah 13 3 4 6 14-16 13
7 Qəbələ 13 3 3 7 13-23 12
8 Səbail 13 3 3 7 9-20 12
XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında Azərbaycanı təmsil edəcək idmançılar SİYAHI
Tarix: 20.07.2019 | Saat: 16:43:00 | E-mail | Çapa göndər
İyulun 21-də Bakıda XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı (EYOF Bakı 2019) start götürəcək. Festivalda Avropanın 48 ölkəsindən 3900-dək atlet idmanın 10 növü - gimnastika, atletika, basketbol, velosiped idmanı, həndbol, cüdo, üzgüçülük, tennis, voleybol və güləş yarışlarında mübarizə aparacaq. Azərbaycan yarışlarda 122 idmançı ilə təmsil olunacaq.




“EYOF Bakı 2019” Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında mübarizə aparacaq idmançıların siyahısı:



Cüdo – 12 nəfər:

İsmayıl Qənbərli (50 kq)
Şükran Zamanlı (55 kq)
Turan Bayramov (60 kq)
Mətin Rzazadə (66 kq)
Vüqar Talıbov (73 kq)
Məhərrəm İmamverdiyev (81kq)
Ruslan Nəsirli (90 kq)
Hüseyn Məmmədov (+90 kq)
Gülşən Bəşirova (44 kq)
Səbinə Əliyeva (48 kq)
Aytac Qardaşxanlı (57 kq)
Nərmin Əmirli (70 kq)


Güləş – 18 nəfər:


Sərbəst güləş – 6 nəfər:

Murad Haqverdiyev (45 kq)
Mircavad Nəbiyev (48 kq)
Kənan Heybətov (51 kq)
Əbülfəz Nəsirov (55 kq)
Sabir Cəfərov (60 kq)
Cəbrayıl Hacıyev (65 kq)

Yunan-Roma güləşi – 6 nəfər:

Fərid Sadıqlı (45 kq)
Qurban Qurbanov (48 kq)
Elmir Əliyev (51 kq)
Nihat Məmmədli (55 kq)
Həsrət Cəfərov (60 kq)
Xasay Həsənli (65 kq)


Qadın güləşi – 6 nəfər:

Gültəkin Şirinova (46 kq)
Lalə Mirzəyeva (49 kq)
Elnurə Məmmədova (53 kq)
Birgül Soltanova (57 kq)
Mərziyə Sadıqova (61 kq)
Nigar Mirzəzadə (65 kq)


Atletika – 18 nəfər:

Əli Abdiyev
Aydın Bədəlov
Aleksey Ələkbərov
Çingiz İsrafilov
Vahid Kərimov
Məmmədağa Məmmədov
Əlhəm Nağıyev, Yusif Nəzərov
Teymur Salahzadə
Günel Hüseynova
Ləman Hüseynova
Günel Manafova
Nika Məmmədova
Bibixanım Qəmbərova
Ayana Seyuşeva
Fəxriyyə Tağızadə
Lamiyə Vəliyeva
Sabrina Zralova


İdman gimnastikası – 4 nəfər:

Səməd Məmmədli
Ağakazım Rüstəmov
Mənsum Səfərov
Milana Minakovskaya


Tennis – 4 nəfər:

Tamerlan Əzizov
Kənan Qasımov
Polina Drobişeva
Alina Hüseynova


Üzgüçülük – 6 nəfər:

Rəşad Alquliyev
Elyar Cahangirbəyov
Maksim Petrenko
Ramil Vəlizadə
Aysel Səfərova
Məryəm Şeyxəlizadəxangah


Velosiped idmanı – 6 nəfər:

Mustafa Muxtarlı
Nofəl Nuriyev
Nikita Sitova
Məleykə İskəndərova
Gülşən İsmayılova
Viktoriya Sidorenko


Basketbol (oğlanlar) – 12 nəfər:

Simar Bəkirov
Fikrət Ələkbərov
Ufuk Tan Ertan
Yiğit Eryörük
Azər Əzimov
Səid İsmayılov
Ziya Berkay Kel
Shabani Mahdi
Rüstəm Mürvətov
Georgi Purtsxvanidze
Berya Taşer
Ulaş Can Turqut


Həndbol (oğlanlar) – 15 nəfər:

Kamran Adıgözəlov
Sadiq Arixov
Röyal Əliyev
Elşən Həsənov
Ramil Hüseynov
Yunus İsayev
Ruslan İsmayılov
Məhərrəm Məmmədli
Raul Murado
Amit Qanqvani
Elkin Quliyev
Rəhim Rəhimli
Malik Şəfiyev
Emil Sərxanov
Fəda Yusifov


Həndbol (qızlar) – 15 nəfər:

Günel Abdullayeva
Nigar Ağayeva
Elina Babayeva
Kamilə Bayramova
Mehparə Əliyeva
Emiliya Eyvazova
Leyla İbrahimova
əryəm Məmmədxanova
Mariya Molyavskaya
Anastasiya Obuxova
Nigar Quliyeva
İnarə Rzayeva
Dinara Süleymanova
Aleksandra Teryayeva
Leyla Yahyayeva


Voleybol (oğlanlar) – 12 nəfər:

Amirmahdi Ablou
Emil Aşumov
Ruslan Əliyev
Emin Əmirxanlı
Roman Qurski
Uğur İbrahimov
Nazloo Farzin Cəfəri
Georgi Konstantinov
Mərdəan Məmmədova
İqor Nikulenko
Mirəşrəf Rzazadə
Mais Verizadə

Xəbər 153 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
27.07.2019 XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalının təntənəli bağlanış mərasimi keçirilib
27.07.2019 Azərbaycan gimnastları XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalını 1 medalla başa vurublar
27.07.2019 XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının idman gimnastikası yarışları başa çatıb
27.07.2019 Cüdo üzrə Türkiyə milli komandası “EYOF Bakı 2019”un çempionu olub
27.07.2019 XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının tennis yarışlarına yekun vurulub
27.07.2019 Cüdo üzrə Azərbaycan komandasının festivalda mübarizəsi başa çatıb
27.07.2019 XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalında idman gimnastikası yarışları davam edir
27.07.2019 Oğlan və qız tennisçilərin fərdi yarışlarında bürünc və qızıl medallar uğrunda görüşlər keçirilir
27.07.2019 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalının atletika yarışlarının sonuncu gününə start verilib
27.07.2019 XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının üzgüçülük yarışları başa çatıb


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
Milli komanda ilk xalını favoritlə oyunda qazandı
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Azərbaycan şahmatının yeni zirvəsi
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru