Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
13.02.2017 Bakı-2017
IV İslam Həmrəyliyi Oyunları. Bakı, 12-22 May 2017
01.02.2017 AGIN
2017-2020-ci illər üçün Azərbaycan Respublikasının vahid idman təsnifatı
 Xəbərlər
23/07 | 16:47 Xasay Həsənli əzmkar qələbə qazanaraq “EYOF 2019”un çempionu olub
23/07 | 16:37 Yunan-Roma güləşçimiz Elmir Əliyev komandamızın beşinci qızıl medalını qazanıb
23/07 | 16:14 Kişi və qadın voleybolçuların yarışlarında İtaliya və Türkiyə yığmaları qalib gəliblər
23/07 | 15:54 Güləş yarışlarının sonuncu günündə üç idmançımız finala yüksəlib
23/07 | 15:10 Çimərlik futbolu üzrə Azərbaycan millisi Macarıstan yığmasına qalib gəlib
23/07 | 14:50 “Bakı 2019”un atletika yarışlarının ikinci gününün səhər sessiyasında finalçılar müəyyənləşib
23/07 | 14:02 “EYOF Bakı 2019”: Azərbaycanın iki güləşçisi finala yüksəlib
23/07 | 13:33 “Bakı 2019”: Azərbaycan gimnastları komanda yarışlarına liderlik edirlər
23/07 | 13:01 Bakı Su İdmanı Sarayında üzgüçülük yarışları davam edir
23/07 | 12:35 “EYOF Bakı 2019”: güləşçilərimiz mübarizəyə qələbə ilə başlayıblar
23/07 | 12:10 Naxçıvan Şəhər Şahmat Mərkəzində keçirilən tempo turnirinin qalibləri müəyyənləşib
23/07 | 11:45 XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında velosiped idmanı üzrə yarışlara start verilib
23/07 | 11:13 “EYOF Bakı 2019”: güləş yarışlarının sonuncu günündə yeddi idmançımız mübarizə aparır
23/07 | 11:01 Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalında idman gimnastikası yarışları başlayıb
23/07 | 10:04 Festivalın ikinci günündə güləşçilərimiz iki qızıl, üç gümüş və bir bürünc medal qazanıblar
23/07 | 09:54 Bakı Su İdmanı Sarayında üzgüçülük yarışlarının ikinci gününə start verilib
23/07 | 09:40 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalının atletika yarışlarının ikinci gününə start verilib
22/07 | 16:47 Asim Xudiyev “Lokomotiv”-“Spartak” oyununa təyinat alıb
22/07 | 16:09 XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında kişi və qadın basketbolçuların mübarizəsi start götürüb
22/07 | 15:52 Binəqədidə Vüqar Həşimovun xatirəsinə həsr olunmuş şahmat turniri keçirilib
22/07 | 15:38 Çimərlik futbolu üzrə Azərbaycan millisi Latviya yığmasına qalib gəlib
22/07 | 15:01 Qadın həndbolçuların mübarizəsi başlayıb
22/07 | 14:35 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov finalda fransalı Maksim Vaşe-Laqravla qarşılaşacaq
22/07 | 14:10 Azərbaycanın və Ukraynanın Gənclər və İdman nazirlikləri arasında Bədən tərbiyəsi və idman sahəsində İkiillik Əməkdaşlıq Proqramı imzalanıb
22/07 | 13:29 “Bakı 2019” komandası “I Əkinçi Kuboku” turnirinin qalibi olub
22/07 | 13:03 “EYOF 2019”: Atletika yarışlarının birinci gününün səhər sessiyasında finalçılar müəyyənləşib
22/07 | 12:00 AFFA-nın əməkdaşı UEFA tərəfindən yeni təyinat alıb
22/07 | 11:31 XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının ikinci günündə güləşçilər 7 çəki dərəcəsində yarışacaqlar
22/07 | 10:33 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalının atletika yarışları başlayıb
22/07 | 09:51 Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının tennis yarışlarının ikinci gününün oyunları başlayıb
22/07 | 08:54 Bu gün "EYOF Bakı 2019" XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalının voleybol yarışlarına start veriləcək
21/07 | 21:39 XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının təntənəli açılış mərasimində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva iştirak ediblər
21/07 | 17:51 Azərbaycan güləşçiləri Festivalın birinci gününü 4 medalla başa vurublar
21/07 | 17:00 “EYOF 2019”: Azərbaycanın aktivinə ikinci qızıl medalı sərbəst güləşçimiz Murad Haqverdiyev yazdırıb
21/07 | 16:53 Güləşçimiz Nihad Məmmədli EYOF 2019-un bürünc medalına sahib olub
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 28 20 6 2 65-21 66
2 Neftçi 28 17 7 4 52-26 58
3 Səbail 28 12 5 11 34-37 41
4 Qəbələ 28 9 9 10 31-33 36
5 Zirə 28 8 7 13 30-40 31
6 Sabah 28 8 5 15 24-42 29
7 Sumqayıt 28 7 6 15 20-41 27
8 Keşlə 28 6 5 17 29-45 23
“Bakı yayı” şahmat festivalının qalibləri müəyyənləşib
Tarix: 10.07.2019 | Saat: 16:15:00 | E-mail | Çapa göndər
Bakıda qrossmeyster (GM) və beynəlxalq usta (IM) normalı turnirlər, eləcə də uşaqlar (U12) arasında yarışdan ibarət ənənəvi “Bakı yayı” beynəlxalq şahmat festivalına yekun vurulub.

Şeveningen sistemi üzrə keçirilən qrossmeyster normalı turnirdə azərbaycanlı şahmatçılardan başqa Türkiyə, Gürcüstan, İran, Rusiya, İraq və Belarus təmsilçiləri də mübarizə aparıblar. Yarışda ən yüksək nəticəni 17 xalla “White Team” komandası göstərib. Beynəlxalq usta normalı turnirdə isə “Good Friends” komandası 16,5 xalla fəxri kürsünün birinci pilləsinə yüksəlib.

Hər iki turnirdə şahmatçılarımız İsmayıl Şahəliyev qrossmeyster, həmçinin Murad İbrahimli, Vüqar Manafov, Pərviz Qasımov beynəlxalq usta, Gövhər Beydullayeva isə qadınlar arasında beynəlxalq usta normalarını yerinə yetiriblər.

Uşaqlar arasında (U12) keçirilən turnirdə isə Polad İsmayılov, Orxan Bağırov, Yusif Mustafazadə 6 xalla ilk üç pillədə qərarlaşıblar.
Xəbər 28 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
23.07.2019 Naxçıvan Şəhər Şahmat Mərkəzində keçirilən tempo turnirinin qalibləri müəyyənləşib
22.07.2019 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov finalda fransalı Maksim Vaşe-Laqravla qarşılaşacaq
20.07.2019 "Sparkassen Chess-Meeting": Teymur Rəcəbov növbəti heç-heçəyə imza atıb
19.07.2019 Şahmatçımız Teymur Rəcəbov rusiyalı Yan Nepomnyaşi ilə qarşılaşacaq
18.07.2019 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov yarımfinalda Uesli So ilə mübarizə aparacaq
18.07.2019 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov yarımfinala vəsiqə qazanıb
17.07.2019 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov tay-brekdə mübarizə aparacaq
17.07.2019 Respublika Şahmat Olimpiadası: Sumqayıt şahmatçıları maksimum xalla liderlik edirlər
16.07.2019 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarovu polşalı Kriştof Duda ilə ikinci qarşılaşma gözləyir
16.07.2019 Respublika Şahmat Olimpiadası: dörd şahmatçı maksimum xal toplayıb


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
“Neftçi" sürət yığmaq istəyir, "Qəbələ"də gözlənilən süqut başlanır
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Dünya kubokunun sirləri
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru