Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
13.02.2017 Bakı-2017
IV İslam Həmrəyliyi Oyunları. Bakı, 12-22 May 2017
01.02.2017 AGIN
2017-2020-ci illər üçün Azərbaycan Respublikasının vahid idman təsnifatı
 Xəbərlər
19/07 | 12:15 “Araz” futzal klubu növbəti transferini reallaşdırıb
19/07 | 11:52 Taekvondo üzrə Bakı kuboku yarışları keçiriləcək
19/07 | 11:19 “Qəbələ”nin UEFA Avropa Liqasındakı rəqibi müəyyənləşib
19/07 | 10:59 Şahmatçımız Teymur Rəcəbov rusiyalı Yan Nepomnyaşi ilə qarşılaşacaq
19/07 | 10:00 İdmançımız “Tokio 2020” Yay Paralimpiya Oyunlarına lisenziya qazanıb
19/07 | 09:56 “Neftçi” avrokuboklarda ən böyük hesablı qələbəsini qazanmaqla ölkəmizin futbol tarixinə düşüb
19/07 | 07:01 “Neftçi” doğma meydanda “Speranta”nı böyük hesabla məğlub edərək Avroliqanın növbəti mərhələsinə yüksəlib
18/07 | 16:47 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında iştirak edəcək güləş komandalarının heyəti açıqlanıb
18/07 | 16:01 Azərbaycanın stolüstü tennisçisi Avropa çempionatında gümüş medal qazanıb
18/07 | 15:40 Türkiyədə Qara dəniz və Xəzəryanı ölkələrin karateçiləri arasında növbəti çempionat keçiriləcək
18/07 | 15:08 Bu gün “Neftçi” və “Səbail” klubları UEFA Avropa Liqasının təsnifat mərhələsində cavab görüşləri keçirəcəklər
18/07 | 14:41 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov yarımfinalda Uesli So ilə mübarizə aparacaq
18/07 | 14:11 Azərbaycan idmançıları ciu-citsu üzrə dünya çempionatında uğurla çıxış ediblər
18/07 | 14:00 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov yarımfinala vəsiqə qazanıb
18/07 | 13:46 FHN Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalı ilə əlaqədar gücləndirilmiş iş rejimində çalışacaq
17/07 | 16:51 “Sumqayıt” futbol klubu yeni mövsümə hazırlığın birinci mərhələsini başa çatdırıb
17/07 | 16:05 Parataekvondo üzrə milli komandamız V Asiya çempionatında iştirak edir
17/07 | 15:07 Kişi şpaqaçılarımız Macarıstanda keçirilən dünya çempionatında çıxış ediblər
17/07 | 14:25 Balakəndə stolüstü tennis turniri keçirilib
17/07 | 13:44 Yeniyetmə və gənclər arasında kikboksinq üzrə Naxçıvan şəhər açıq birinciliyinin qalibləri müəyyənləşib
17/07 | 12:45 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov tay-brekdə mübarizə aparacaq
17/07 | 12:17 Respublika Şahmat Olimpiadası: Sumqayıt şahmatçıları maksimum xalla liderlik edirlər
17/07 | 11:07 Bu gün “Qarabağ” klubu UEFA Çempionlar Liqasının birinci təsnifat mərhələsində cavab görüşünü keçirəcək
17/07 | 10:25 Cüdoçumuz Rüstəm Orucov dünya reytinq cədvəlində liderliyini qoruyub
17/07 | 10:01 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalının velosiped yarışlarında Azərbaycanı təmsil edəcək heyət müəyyənləşib
17/07 | 09:39 XXX Universiadada və Avropa çempionatında uğurla çıxış edən Nazim Babayev Vətənə qayıdıb
16/07 | 16:45 “Neftçi” – “Speranta” matçının hakimləri müəyyənləşib
16/07 | 16:35 Boks üzrə Naxçıvan şəhər açıq birinciliyinə yekun vurulub
16/07 | 15:57 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında iştirak edəcək idmançılarla Milli Olimpiya Komitəsində görüş keçirilib
16/07 | 14:32 Naxçıvanlı karateçilər beynəlxalq turnirdə səkkiz medal qazanıblar
16/07 | 13:10 Voleybol üzrə Azərbaycan millisi Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında iştirak edəcək
16/07 | 12:21 XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında Azərbaycanı 122 idmançı təmsil edəcək
16/07 | 11:55 Azərbaycanlı FIFA referisi dünya çempionatının seçmə mərhələsinin oyunlarına təyinat alıb
16/07 | 11:20 “Grand Prix 2019”: Şəhriyar Məmmədyarovu polşalı Kriştof Duda ilə ikinci qarşılaşma gözləyir
16/07 | 10:52 Respublika Şahmat Olimpiadası: dörd şahmatçı maksimum xal toplayıb
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 28 20 6 2 65-21 66
2 Neftçi 28 17 7 4 52-26 58
3 Səbail 28 12 5 11 34-37 41
4 Qəbələ 28 9 9 10 31-33 36
5 Zirə 28 8 7 13 30-40 31
6 Sabah 28 8 5 15 24-42 29
7 Sumqayıt 28 7 6 15 20-41 27
8 Keşlə 28 6 5 17 29-45 23
Azərbaycan II Avropa Oyunlarında 82 idmançı ilə təmsil olunacaq SİYAHI
Tarix: 19.06.2019 | Saat: 11:00:00 | E-mail | Çapa göndər
“Minsk 2019” II Avropa Oyunlarında ölkəmizi 82 idmançı təmsil edəcək. Azsport.az xəbər verir ki, heyətdə 32 məşqçi, 15 nəfər inzibati şəxs və 5 nəfər tibb işçisi yer alacaq.

Minsk -2019 iştirak edəcək Azərbaycan idmançılarının siyahısını təqdim edirik:


Atıcılıq:

Stend atıcılığı

Emin Cəfərov
Rigina Mehtaheddinova
Ruslan Lunyov

Güllə atıcılığı

Nigar Nəsirova
İradə Aşumova
Nurlana Cəfərova



Badminton:

Ezmi Qovimuramadhoni
Murtuza Validarvi



Cüdo:

Kişilər

Kəramət Hüseynov (60 kq)
Orxan Səfərov (60 kq)
Nicat Şıxəlizadə (66 kq)
Rüstəm Orucov (73 kq)
Hidayət Heydərov (73 kq)
Məmmədli Mehdiyev (90 kq)
Zelim Kotsoyev (100 kq)
Elmar Qasımov (100 kq)
Uşanqi Kokauri (+100 kq)

Qadınlar

Aişə Qurbanlı (48 kq)
Gültac Məmmədəliyeva (52 kq)
İçinxorlo Munxtsedev (57 kq)
Larusa Florian (57 kq)
Nuriyyə Axundova (63 kq)
İrina Kindzerska (+78 kq)




Güləş:

Sərbəst güləş

Mahir Əmiraslanov (57 kq)
Hacı Əliyev (65 kq)
Hacımurad Hacıyev (74 kq)
Camaləddin Maqomedov (125 kq)
Aleksandr Qostiyev (86 kq)
Nurmaqomed Qadjiyev (97 kq)



Yunan-Roma güləşi

Sakit Quliyev (60 kq)
Kərim Cafərov (67 kq)
İslam Abbasov (87 kq)
Orxan Nuriyev (97 kq)
Sabah Şəriəti (130 kq)

Qadın güləşi

Mariya Stadnik (50 kq)
Alyona Kolesnik (57 kq)
Elmira Qəmbərova (62 kq)
İrina Netreba (68 kq)
Səbinə Əliyeva 76 kq



Boks:

Kişilər

Rüfət Hüseynov (49 kq)
Məsud Yusifzadə (52 kq)
Tayfur Əliyev (56 kq)
Cavid Çələbiyev (60 kq)
Bəxtiyar Qazıbəyov (64 kq)
Lorenzo Sotomayor (69 kq)
Kamran Şahsuvarlı (75 kq)
Alfonso Dominqes (81 kq)
Rahil Məmmədli (91 kq)
Məhəmməd Abdullayev (+91 kq)

Qadınlar

Məryəm Cəbrayılova (69 kq)



Kamandan oxatma:

Ozay Qasımova



Velosiped idmanı:

Trek

Sergey Omelçenko

Şosse

Samir Cəbrayılov
Elçin Əsədov
Mikayıl Səfərli
Musa Mikayılzadə



Kanoe:

Mariya-Lorena Manolitsa




Karate:

Kata

Kişilər

Roman Heydərov (60 kq)
Firdovsi Fərzəliyev (60 kq)
Rafiz Həsənov (67 kq)
Rafael Ağayev (75 kq)
Asiman Qurbanlı (+84 kq)

Qadınlar

Nuranə Əliyeva (50 kq)
İrina Zaretska (68 kq)



Sambo:

Kişilər

Ağasif Səmədov (52 kq)
Mehman Xəlilov (57 kq)
Cavidan Qarayev (62 kq)
Emil Həsənov (68 kq)
Abdulla Abdullayev (74 kq)
Ceyhun Hüseynov (82 kq)

Qadınlar

Gözəl Zutova (74 kq)



Gimnastika:

Bədii gimnastika

Zöhrə Ağamirova
Ayşən Bayramova
Zeynəb Hümmətova
Diana Əhmədbəyli
Aliyə Paşayeva
Darya Sorokina

Batut gimnastikası və tamblinq

İlya Qrişunin
Ruslan Ağamirov

Akrobatika

Ruhidil Qurbanlı
Abdulla Əl-Məşeyxi

İdman gimnastikası

İvan Tixonov
Marina Nekrasova








Xəbər 177 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
02.07.2019 Yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan yığması Vətənə qayıdıb
02.07.2019 İkinci Avropa Oyunlarında Azərbaycanı təmsil edən karateçilər və akrobatlar Vətənə qayıdıblar
01.07.2019 Minskdə ikinci Avropa Oyunlarının bağlanış mərasimi keçirilib
30.06.2019 II Avropa Oyunlarının bağlanış mərasimində komandamızın bayraqdarı karateçi Asiman Qurbanlı olacaq
30.06.2019 “Minsk 2019”: Karateçimiz Rafael Ağayev Azərbaycanın aktivinə növbəti gümüş medalı yazdırıb
30.06.2019 Azərbaycan güləşçisi II Avropa Oyunlarında bürünc medal qazanıb
30.06.2019 Azərbaycan II Avropa Oyunlarında növbəti medalını qazanıb
30.06.2019 Firdovsi Fərzəliyev II Avropa Oyunlarında yarımfinala yüksəlib
29.06.2019 Asiman Qurbanlı: “Hədəfim qızıl medal qazanıb, bayrağımızı zirvələrdə dalğalandırmaq idi”
29.06.2019 “Minsk 2019”: Azərbaycan karateçisi Asiman Qurbanlı ölkəmizin aktivinə 5-ci qızıl medalı yazdırıb


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
“Neftçi" sürət yığmaq istəyir, "Qəbələ"də gözlənilən süqut başlanır
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Dünya kubokunun sirləri
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru