Xəbərlər |
|
|
Digər xəbərlər |
|
Millətlər Liqası. C divizionu. “C” qrupu |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Belçika |
6 |
5 |
1 |
0 |
16-3 |
16 |
2 |
Avstriya |
7 |
5 |
1 |
1 |
15-7 |
16 |
3 |
İsveçrə |
5 |
2 |
0 |
3 |
11-8 |
6 |
4 |
Azərbaycan |
6 |
1 |
1 |
4 |
4-12 |
4 |
5 |
Estoniya |
6 |
0 |
1 |
5 |
2-18 |
1 |
|
Premyer Liqa. Turnir cədvəli |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Qarabağ |
27 |
21 |
3 |
3 |
71-23 |
66 |
2 |
Sabah |
27 |
11 |
7 |
9 |
39-32 |
40 |
3 |
Neftçi |
27 |
11 |
7 |
9 |
34-29 |
40 |
4 |
Zirə |
27 |
10 |
9 |
8 |
21-18 |
39 |
5 |
Sumqayıt |
27 |
10 |
9 |
8 |
26-32 |
39 |
6 |
Səbail |
27 |
10 |
7 |
10 |
39-41 |
37 |
7 |
Turan Tovuz |
27 |
9 |
8 |
10 |
41-38 |
35 |
8 |
Araz-Naxçıvan |
27 |
8 |
8 |
11 |
27-36 |
32 |
9 |
Kəpəz |
27 |
7 |
6 |
14 |
29-47 |
27 |
10 |
Qəbələ |
27 |
4 |
4 |
19 |
20-51 |
16 |
|
|
|
Azərbaycan birinciliyində ikinci gün yunan-Roma güləşçiləri yarışır / YENİLƏNİR |
|
Tarix: 19.02.2016 | Saat: 15:01:00 | E-mail | Çapa göndər
|
|
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi davam edir.
İkinci yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə 132 gənc pəhləvan mübarizə aparır.
50 kq
FİNAL
Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt, Təhsil İC) - Seymur Hüseynov (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü
Elşad Məmmədov (Neftçi İK)
Ziyad Zeynalov (Neftçi İK)
1/2 final
Elşad Məmmədov - Zülfüqar Əliyev 0:9
Ziyad Zeynalov - Seymur Hüseynov 2:2*
55 kq
FİNAL
Rasim Əliyev (Neftçi İK) - Azər Nəsibli (Sumqayıt, Təhsil İC)
Bürünc medal görüşü
Şeyx Baarov (Balakən)
Bəxtiyar Muradov (Bakı GK)
1/2 final
Şeyx Baarov - Rasim Əliyev 0:8
Azər Nəsibli - Bəxtiyar Muradov 8*:8
60 kq
FİNAL
Mikayıl Rəhmanov (MOİK) - Nofəl Babayev (Sumqayıt, Zenit İC)
Bürünc medal görüşü
Niyazi Məmmədov (2 RİUGİM)
Elsevər Əhədli (Sumqayıt, Təhsil İC)
1/2 final
Niyazi Məmmədov - Mikayıl Rəhmanov 3:8
Elsevər Əhədli - Nofəl Babayev 0:8
66 kq
FİNAL
İslambek Dadov (Atasport) - Namaz Rüstəmov (Zenit İC)
Bürünc medal görüşü
Murad Allahverdiyev (DİN İC)
Cavid Mustafayev (Neftçi İK)
1/2 final
Murad Allahverdiyev - İslambek Dadov 1:3
Cavid Mustafayev - Namaz Rüstəmov 0:5
74 kq
FİNAL
Mehrac Kərimov (Neftçi İK) - Zubair Dibirov (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü
Səyyad Əliyev (Şirvan, Neftçi İK)
Anar Əlizadə (Lerik)
1/2 final
Mehrac Kərimov - Səyyad Əliyev 8:0
Anar Əlizadə - Zubair Dibirov 0:9
84 kq
FİNAL
Elton Vəzirzadə (Neftçi İK) - Nicat Abdullayev (Beyləqan)
Bürünc medal görüşü
Rauf Məmmədli (Cəngi GK)
Çingiz Səmədov (Spartak İC)
1/2 final
Elton Vəzirzadə - Rauf Məmmədli 3:1
Çingiz Səmədov - Nicat Abdullayev 9:13
96 kq
FİNAL
Soslan Fanziyev (Atasport) - Nizami Şəmilov (X.Cəfərov GK)
Bürünc medal görüşü
Adambek Şidukov (Atasport)
Seyidməhəmməd Ömərov (Atasport)
1/2 final
Adambek Şidukov - Soslan Fanziyev 1:4
Seyidməhəmməd Ömərov - Nizami Şəmilov 1:7
125 kq
FİNAL
Adəm Cəlilov (16 UGİM) - Camal Feyziyev (Pəhləvan İK)
Bürünc medal görüşü
Aslan Talıbov (Neftçi İK)
Cavid Feyziyev (Pəhləvan İK)
1/2 final
Aslan Talıbov - Adəm Cəlilov 4:8
Camal Feyziyev - Cavid Feyziyev 7:3
Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.
|
|
|
|
Xəbər 916 dəfə oxundu
|
Bölməyə aid digər xəbərlər |
|
|
|
|
|