Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
 Xəbərlər
21/01 | 13:50 Şahmatçılarımız “Gibraltar International Chess Festival 2020”də mübarizəyə başlayırlar
21/01 | 13:36 “Sabah”–“Spartak-2” matçının vaxtı bəlli olub
21/01 | 13:09 Azərbaycan millisi Maltada Lixtenşteyn yığması ilə yoldaşlıq oyunu keçirəcək
21/01 | 12:45 Qış idman növləri üzrə Paralimpiya yığmamızın üzvləri təlim-məşq toplanışını davam etdirirlər
21/01 | 12:20 Futbol hakimlərindən laktat testi götürülüb
21/01 | 11:56 Futzal üzrə Azərbaycan millisi Özbəkistan yığması ilə qarşılaşacaq
21/01 | 11:27 Veyk-an Zeedə şahmatçımız Rauf Məmmədovun növbəti rəqibi Ervin Lami olacaq
21/01 | 11:20 Yeniyetmə və gənc karateçilərimiz Xorvatiyada 10 medal qazanıblar
21/01 | 11:00 Budo döyüş növü üzrə açıq şimal çempionatının qalibləri müəyyənləşib
21/01 | 10:54 XVIII payız birinciliyinin I dövrəsi başa çatıb
21/01 | 10:02 “Judo Club 2012”nin təmsilçiləri mövsümün ilk yarışında 3 medal qazanıblar
21/01 | 09:51 Yaponiyanın Keirin Avtoreis Fondu “Tokio 2020”nin rəsmi tərəfdaşı olub
21/01 | 09:49 “Neftçi” klubu ikinci yoxlama oyununu keçirib
20/01 | 21:00 Astarada 20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş karate turniri keçirilib
20/01 | 20:28 Birinci Avropa velofestivalının 2021-ci ildə Minskdə keçirilməsi planlaşdırılır
20/01 | 19:53 Fransada Formula 1 yarışlarının auditoriyası 10 dəfədən çox azalıb
20/01 | 18:03 Bakının “Neftçi” klubu Ukraynanın “Dinamo Kiyev” komandası ilə qarşılaşacaq
20/01 | 17:20 Cəbəllütariqdə “Masters” turnirində 3 şahmatçımız iştirak edəcək
20/01 | 16:52 Qadın voleybolçulardan ibarət Azərbaycan millisi beynəlxalq reytinq cədvəlində 5-ci pilləyə yüksəlib
20/01 | 16:36 “Cənub” komandası kunq-fu üzrə açıq beynəlxalq turnirin qalibi olub
20/01 | 16:28 Budo üzrə Ukrayna millisinin məşqçisi Teymur İbrahimova beynəlxalq nümayəndəlik sənədləri təqdim edilib
20/01 | 16:15 Kişi boksçulardan ibarət Azərbaycan millisi “Tokio 2020”yə lisenziya verəcək turnirlərə Tailandda hazırlaşır
20/01 | 15:50 Voleybolçumuz Fransa çempionatında növbəti qələbəsini qazanıb
20/01 | 15:17 Bakıda 20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunan beynəlxalq karate turniri başa çatıb
20/01 | 14:42 Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının onuncu ümumi yığıncağı keçirilib
20/01 | 14:35 İki futbolçu millimizin heyətindən kənarlaşdırılıb
20/01 | 14:17 Azərbaycanın yeniyetmə qılıncoynadanı Almaniyada keçirilən beynəlxalq turnirlərdə uğurla çıxış edib
20/01 | 12:08 “Sabah” klubu “Kaysar”la matçdan qalib ayrılıb
20/01 | 11:40 Ruslan Həsənov gənclərin dünya kubokunun mərhələ yarışında beşinci olub
20/01 | 11:15 Yeniyetmələr arasında atletika üzrə Bakı birinciliyinin qalibləri müəyyənləşib
20/01 | 10:16 Rauf Məmmədov beynəlxalq turnirdə ikinci olub
20/01 | 09:57 Azərbaycan idmançıları İranda qurşaq güləşi üzrə beynəlxalq turnirdə iki medal qazanıblar
19/01 | 20:55 Binəqədi rayonunda məktəblilər arasında futbol turniri keçirilib
19/01 | 17:56 Bakıda alpaqut Turan döyüş sənəti üzrə altıncı ümumrespublika seminarı keçirilib
19/01 | 14:58 Qadın boksçulardan ibarət Azərbaycan millisi hazırlığa başlayıb
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 14 9 4 1 24-7 31
2 Neftçi 14 7 4 3 22-11 25
3 Keşlə 14 6 5 3 18-12 23
4 Sumqayıt 14 5 3 6 18-20 18
5 Zirə 14 4 5 5 18-22 17
6 Sabah 14 3 4 7 14-18 13
7 Qəbələ 14 3 4 7 14-24 13
8 Səbail 14 3 3 8 10-24 12
Azərbaycan birinciliyində ilk gün sərbəst güləşçilər yarışır / YENİLƏNİR
Tarix: 18.02.2016 | Saat: 22:03:00 | E-mail | Çapa göndər
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi start götürüb.

İlk yarış günündə sərbəst güləş üzrə 163 gənc pəhləvan mübarizə aparıb.

50 kq
FİNAL
Şahin Muxtarov (X.Cəfərov GK) - Əliabbas Rzazadə (ROİL)
Bürünc medal görüşü
Rəşad Sadıqov (Nardaran GK) - Röyal Ağamalıyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM)
Mahir Mahmudov (Şağan GK) - Pirxan Cəfərov (Gəncə, TİM)
1/2 final
Röyal Ağamalıyev - Şahin Muxtarov 2:7
Əliabbas Rzazadə - Pirxan Cəfərov 10:0


55 kq
FİNAL
Kənan Ağamalızadə (Sumqayıt, Təhsil İC) - Əfqan Xaşalov (Zenit İC)
Bürünc medal görüşü
İslam Baqarqanov (Atasport) - Rakif Eminov (Qəbələ)
Abarqadji Aysayev (Atasport) - Elmar İbrahimov (Azəri GK)
1/2 final
Rakif Eminov - Kənan Ağamalızadə 2:9
Əfqan Xaşalov - Elmar İbrahimov 10:0


60 kq
FİNAL
Həbib Kasayev (Atasport) - Məhəmməd Abdullayev (Qax)
Bürünc medal görüşü
Turan Xanəliyev (Zenit İC) - Qadisa Geriya (Atasport)
Nicat Mərdanov (Sumqayıt, İOEUGİM) - Qadjımurad Baqarqanov (Atasport)
1/2 final
Qadisa Geriya - Həbib Kasayev 0:10
Qadjimurad Baqarqanov - Məhəmməd Abdullayev 2:6


66 kq
FİNAL
Adam Batayev (Atasport) - Orxan Abbasov (Azəri GK) 9:5
Bürünc medal görüşü
Qüdrət Ağayev (Abşeron, Neftçi İK) - Məhəmməd Həsənzadə (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 3:0
Sahib Musayev (Ağstafa) - Fazil Həsənov (Gəncə TİM) 2:12
1/2 final
Məhəmməd Həsənzadə - Adam Batayev 4:11
Fazil Həsənov - Orxan Abbasov 3:4


74 kq
FİNAL
Əhməd Usmanov (Atasport) - Rəşad Yusifli (Abşeron, Neftçi İK) 11:1
Bürünc medal görüşü
Ələddin Axundov (Qəbələ) - Sənan Əlizadə (Qəbələ) 2:12
Ruslan Abdullayev (Gəncə, TİM) - Maqomedxabib Aduyev (Atasport) 14:4
1/2 final
Əhməd Usmanov - Sənan Əlizadə 10:6
Rəşad Yusifli - Maqomedxabib Aduyev 10:5


84 kq
FİNAL
Cavid Sadıqov (Neftçi İK) - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) 0:11
Bürünc medal görüşü
Maqomedarif Şabanov (Atasport) - Rahid Həmidli (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 2:6
Hacıməhəmməd Nacmuddinov (Atasport) - Xalid Əlizadə (Zenit İC) 6:1
1/2 final
Rahid Həmidli - Cavid Sadıqov 1:3
Hacımurad Məhəmmədsəidov - Xalid Əlizadə 12:2


96 kq
FİNAL
Maqomed Qazımaqomedov (Atasport) - Əli Əminzadə (Gömrükçü İSM) 4:0
Bürünc medal görüşü
Əhməd Əhmədov (Zaqatala) - Abdul Maqomedov (Atasport) 4:14
Fərid Məmmədov (6 UGGİM) - Asxab Həmzətov (Azəri GK) 2:12
1/2 final
Maqomed Qazımaqomedov - Abdul Maqomedov 10:0
Əli Əminzadə - Asxab Həmzətov 11:1


120 kq
FİNAL
Alimaqomed Alixmoyev (Atasport) - Məhəmməd İsrafilov (Atasport) 1:8
Bürünc medal görüşü
İqbal Hacızadə (Neftçi İK)
Adəm Cəlilov (Azəri GK) - Rüstəm Haçberov (Balakən) 0:7
1/2 final
Alimaqomed Alixmoyev - İqbal Hacızadə 5:3
Məhəmməd İsrafilov - Rüstəm Haçberov 11:0

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunacaq və yığma komandanın heyətinə cəlb olunacaq.


Xəbər 420 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
20.01.2020 Azərbaycan idmançıları İranda qurşaq güləşi üzrə beynəlxalq turnirdə iki medal qazanıblar
16.01.2020 Yunan-Roma güləşçilərimiz Fransa Qran-Prisində güclərini sınayacaqlar
16.01.2020 20 Yanvar şəhidi Müşfiq İsayevin xatirəsinə həsr edilən sərbəst güləş üzrə turnirin qalibləri müəyyənləşib
15.01.2020 20 Yanvar şəhidi Müşfiq İsayevin xatirəsinə həsr edilən sərbəst güləş üzrə turnirin açılışı olub
15.01.2020 Bakıda 20 Yanvar şəhidi Müşfiq İsayevin xatirəsinə sərbəst güləş üzrə turnir keçirilir
13.01.2020 Müşfiq İsayevin xatirə turnirində 5 ölkədən sərbəst güləşçilər mübarizə aparacaqlar
12.01.2020 Sərbəst güləş üzrə kişilərdən ibarət yığmamız Türkiyədə komanda hesabında birinci yeri tutub
12.01.2020 Güləşçilərimiz İstanbulda Yaşar Doğu xatirə turnirində iki qızıl və dörd bürünc medal qazanıblar
11.01.2020 Qadın güləşçilərimiz İstanbulda iki medal qazanıblar
10.01.2020 Yunan-Roma güləşi üzrə yığmamız Rusiyada təlim-məşq toplanışını davam etdirir


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
Klublar qışa yenə Antalyada hazırlaşırlar
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Azərbaycan şahmatının yeni zirvəsi
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru