Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
13.02.2017 Bakı-2017
IV İslam Həmrəyliyi Oyunları. Bakı, 12-22 May 2017
01.02.2017 AGIN
2017-2020-ci illər üçün Azərbaycan Respublikasının vahid idman təsnifatı
 Xəbərlər
23/08 | 13:31 Premyer Liqanın II turu rəqəmlərin gözü ilə
23/08 | 13:07 WADA Hindistanın antidopinq laboratoriyasını altı aylığına kənarlaşdırıb
23/08 | 12:46 Lənkəranlı taekvondoçu dünya birinciliyində bürünc medal qazanıb
23/08 | 11:37 Hədəf dünya çempionatından Vətənə medalla qayıtmaqdır
23/08 | 11:00 Dünya rekordçusu iki il müddətinə yarışlardan kənarlaşdırıla bilər
23/08 | 10:10 Qurban Qurbanov: Cavab matçında böyük şansımız var
23/08 | 09:40 UEFA Avropa Liqasının play-off mərhələsinin oyunları keçirilib
23/08 | 07:00 “Linfild” - “Qarabağ” oyunu başa çatıb
22/08 | 23:34 “Linfild”- “Qarabağ” qarşılaşmasında birinci hissə başa çatıb
22/08 | 22:47 UEFA Avropa Liqası: “Linfild” – “Qarabağ”oyunu başlayıb
22/08 | 22:40 İdmanda korrupsiyanın qarşısının alınması mövzusuna həsr olunmuş konfrans keçiriləcək
22/08 | 21:36 “Linfild” və “Qarabağ” komandalarının start heyətləri məlum olub
22/08 | 20:23 Azərbaycan Premyer Liqasının üçüncü turunun oyun cədvəli məlum olub
22/08 | 19:11 Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının növbəti konqresi keçirilib
22/08 | 18:02 Azərbaycan Cüdo Federasiyasının vitse-prezidenti millimizin üzvləri ilə görüşüb
22/08 | 17:55 AFFA-da “Elit məşq” layihəsinin təqdimatı olub
22/08 | 17:22 Yüngül atletikanın qaçış növü üzrə Culfa rayon turnirinə yekun vurulub
22/08 | 16:44 Azərbaycanın U-17 komandasının rəqibi heyətini açıqlayıb
22/08 | 16:04 AFFA-nın İntizam Komitəsinin iclası keçirilib
22/08 | 15:42 Qadın voleybolçulardan ibarət Azərbaycan millisi Macarıstanda ilk məşqinə çıxıb
22/08 | 15:07 Bu gün futbol üzrə Azərbaycan Birinci Divizionuna start verilir
22/08 | 14:45 “Avro 2020”nin sponsorlarının nümayəndələri Bakıda səfərdədir
22/08 | 13:49 Silverstounda Qran-Prinin keçiriləcəyi tarix acıqlanıb
22/08 | 12:31 “Araz” futzal klubu növbəti transferini reallaşdırıb
22/08 | 12:09 Azərbaycan Premyer Liqasının ikinci turuna hakim təyinatları açıqlanıb
22/08 | 11:44 Azərbaycanın U-17 komandası beynəlxalq turnirə hazırlaşır
22/08 | 11:03 Bu gün “Qarabağ” komandası UEFA Avropa Liqasının pley-off mərhələsində mübarizəyə başlayır
22/08 | 10:41 Türkiyədə Qaradəniz və Xəzəryanı ölkələrin təmsilçiləri arasında karate çempionatı keçiriləcək
22/08 | 10:10 UEFA Çempionlar Liqasının play-off mərhələsinin daha üç oyunu keçirilib
22/08 | 09:53 Güllə atıcımız Avropa çempionatında iştirak edəcək
22/08 | 09:38 “Qarabağ” – “Linfild” oyununun biletləri satışa çıxarılıb
21/08 | 22:34 AFFA məşqçilər üçün seminar təşkil edib
21/08 | 21:12 Kikboksçularımız Avropa birinciliyində iştirak edəcəklər
21/08 | 20:06 Qadın voleybolçulardan ibarət Azərbaycan millisi Macarıstana yollanıb
21/08 | 19:21 Şahmatçımız Abdulla Qədimbəyli Ukraynada kubok turnirində iştirak edib
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Sumqayıt 1 1 0 0 2-0 3
2 Qarabağ 1 1 0 0 1-0 3
3 Səbail 1 1 0 0 1-0 3
4 Sabah 1 0 1 0 1-1 1
5 Neftçi 1 0 1 0 1-1 1
6 Zirə 1 0 0 1 0-1 0
7 Keşlə 1 0 0 1 0-1 0
8 Qəbələ 1 0 0 1 0-2 0
Cüdo üzrə Bakı birinciliyinə yekun vuruldu
Tarix: 16.01.2016 | Saat: 14:15:00 | E-mail | Çapa göndər
Şağan olimpiya kompleksində keçirilən cüdo üzrə açıq Bakı birinciliyi sona çatıb. 2002-2003 və 2004-2005-ci il təvəllüdlü idmançılar arasında təşkil olunan yarışda paytaxt və bölgələrdən 38 komandanın tərkibində 1024 (977 oğlan, 47 qız) cüdoçu bacarığını nümayiş etdirib.

Nəticələri təqdim edirik.

Oğlanlar 2002-2003

(-30 kq)
1. Həsənov Məhəmməd (13 UOEUGİM)
2. Əliyev Əli (Balaxanı OİK)
3. Hacıyev Oruc (Zirvə İK)
3. Abdullayev Teyyub

(-34 kq)
1. Salayev Rəşad (UGİM 9)
2. Şirinov Nicat (13 İOEUGİM)
3. Allahyarov Hüseyn (13 İOEUGİM)
3. Ağazadə Nicat (Fövqaladə Hallar)

(-38 kq)
1. Zamanlı Şükran (Neftçi)
2. Mirzəliyev Namiq (Neftçi)
3. Həsənov Əkbər (13 İOEUGİM)
3. Məcidli Seymur (Neftçi)

(-42 kq)
1. Fəttahov Çingiz (Neftçi)
2. Məmmədli Nicat (Judo Club 2012)
3. Məmmədov Məhəmməd (UGİM 9)
3. Yusubov Əli (13 İOEUGİM)

(-46 kq)
1. İsmayılov Nahid (Lokomotiv İSM)
2. Adıgözəlov Nihat (Siyəzən)
3. Umudlu Çingiz (13 İOEUGİM)
3. Xankişiyev Etibar (İKİB)

(-50 kq)
1. Rzazadə Mətin (1 RİOEUGİM)
2. Ovçiyev Binnət (13 İOEUGİM)
3. Mehdiyev Kənan (13 İOEUGİM)
3. Yarməmmədov Raul (Neftçi)

(-55 kq)
1. Əlizadə Murad (1RİOEUGİM)
2. Hacıyev Elcan (1 RİOEUGİM)
3. Məmmədov Əlimurad (1 RİOEUGİM)
3. Tarverdiyev Vaqif (Neftçi)

(-60 kq)
1. Əhmədov Məhəmməd (UGİM 9)
2. Cəbiyev Taleh (DİN)
3. İbişov Süleyman (1RİOEUGİM)
3. İbrahimov Qədir (13 İOEUGİM)

(-66 kq)
1. Bayramlı Əliheydər (13 İOEUGİM)
2. Şıxəlizadə Rza (13 İOEUGİM)
3. Əliyev Nihad (Atilla İKİB)
3. Nəsirli Ruslan (Neftçi)

(66 kq+)
1. Məmmədov Hüseyn (13 İOEUGİM)
2. Babayev Əli (1 RİOEUGİM)
3. Məmmədli Əli (13 İOEUGİM)
3. Paşazadə Novruz (Qəbələ)

Oğlanlar 2004-2005

(-27 kq)
1. Əhmədov Həsən (Balaxanı OİK)
2. Məmmədzadə İmaməli (UGİM 9)
3. Muradlı Murad (13 İOEUGİM)
3. Oruczadə Şahin (UGİM9)

(-30 kq)
1. Əliyev Murad (Zirvə İK)
2. Mirzəyev Babarəhim (Qobustan)
3. Musazadə Ramiz (Zenit İC)
3. Əliquliyev Samir (UGİM 11)

(-34 kq)
1. Məmmədgil Alper (Zirvə İK)
2. Qəribov Əbdulrəhman (Neftçi)
3. Vəliyev Nicat (1 RİOEUGİM)
3. Mirzəyev Rauf (Siyəzən)

(-38 kq)
1. Rzayev Aydın (13 İOEUGİM)
2. Nadirov Ricat (RKİM)
3. Hüseynov Ümud (13 İOEUGİM)
3. Məmmədov Vidadi (13 İOEUGİM)

(-42 kq)
1. Amrayev Əli (13 İOEUGİM)
2. Eyubov Sübhan (Neftçi)
3. Hacızadə Məmmədrza (UGİM 9)
3. Quliyev İlkin (1RİOEUGİM)

(-46 kq)
1. İsmayılov Rafiq (Elxan İK)
2. Quliyev Samir (RKİM)
3. Həsənov Nurlan (ROİL)
3. Hüseynov Yusif (Elxan İK)

(-50 kq)
1. Əlizadə Rəfael (UGİM 9)
2. Əlizadə Əsgər (UGİM 9)
3. Adilov Tağı (Nəqşi Cahan)
3. Göyüşov Pünhan (ROİL)

(-55 kq)
1. Bağırov Məhəmməd (1 RİOEUGİM)
2. Tarverdiyev Rəşad (DİN)
3. İsmayılov Məmmədxəlifə (RKİM)
3. Mustafayev Rüstəm (13 İOEUGİM)

(55+ kq)
1. Acaquliyev Murad (2 RİOEUGİM)
2. Kərimov Baqdan (UGİM 10)
3. Nəsibov Kənan (Qəbələ)
3. Bağırov Kənan (Fövqaladə Hallar)

Qızlar 2002-2003

(-40 kq)
1. Nəsibova Fatimə (UGİM 9)
2. Qardaşxanlı Aytac (Balaxanı OİK)
3. Cabbarova Aytac (13 İOEUGİM)

(-44 kq)
1. Məmmədli Fatimə (2RİOEUGİM)
2. Məmmədxanova Samirə (13 İOEUGİM)
3. Camalova Aysel (Neftçi)

(-48 kq)
1. Məmmədova Zeynab (Qəbələ)
2. Sadıqova Mərziyyə (Neftçi)
3. Nuriyeva Ülviyyə (13 İOEUGİM)
3. Hacızadə Vüsalə (1 RİOEUGİM)

(-52 kq)
1. İsgəndərova Əsmər (Neftçi)
2. Əsədova Leyla (Atilla İKİB)
3. Abdullayeva Könül (1RİOEUGİM)
4. Məmmədova Aynur (Neftçi)

(-57 kq)
1. Nəbiyeva Sənubər (DİN)
2. Kərimova Əfsanə (Turan)
3. Əliyeva Telli (Neftçi)
4. Şirinova Aytac (UGİM9)

(-63 kq)
1. Rəhimova Fidan (1 RİOEUGİM)
2. Əliyeva Nərgiz (Lokomotiv İSM)
3. Quliyeva Nəzrin (Fövqaladə Hallar)

Qızlar 2004-2005

(-28 kq)
1. Hüseynova Rəmziyə (Lokomotiv İSM)
2. Səhrəbova Nigar (UGİM 9)
3. Şahməmmədova Nigar (Fövqaladə Hallar)
4. Vəliyeva Aydan (Neftçi)

(-32 kq)
1. İsgəndərova Fəridə (2RİOEUGİM)
2. Əhmədli Nətavan (Qəbələ)
3. Xəlilova Ruslana (Lokomotiv İSM)
4. Hüseynova Leyla (13 İOEUGİM)

(-36 kq)
1. Abbasova Lətifə (13 İOEUGİM)
2. Nəbiyeva Sevda (2RİOEUGİM)
3. Şirinzadə Aydan (UGİM 9)

(-40 kq)
1. Əsədova Cəmilə (RKİM)
2. Əsədova Nuray (Turan)
3. Məmmədzadə Aytac (Qəbələ)

(-44 kq)
1. Məmmədova Ulya (Turan)
2. Xəlilova Sevil (1 RİOEUGİM)
3. Səlimli Gülhanə (1 RİOEUGİM)
4. Əliyeva Fiad (Turan)

(-48 kq)
1. Xəlilova Aytən (1 RİOEUGİM)
2. Allahverdiyeva Firuzə (1 RİOEUGİM)
Xəbər 344 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
22.08.2019 Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının növbəti konqresi keçirilib
22.08.2019 Azərbaycan Cüdo Federasiyasının vitse-prezidenti millimizin üzvləri ilə görüşüb
17.08.2019 “Judo Club 2012”nin gənc üzvləri Azərbaycan birinciliyində uğurla çıxış ediblər
16.08.2019 Cüdo üzrə ölkə birinciliyinin qalibləri müəyyənləşib
16.08.2019 Cüdoçular arasında Azərbaycan birinciliyinə start verilib
14.08.2019 Gənc cüdo hakimlərinə dərəcə kitabçaları təqdim olunub
14.08.2019 Tokio şəhərində keçiriləcək dünya çempionatında Azərbaycanı 16 cüdoçu təmsil edəcək
09.08.2019 Cüdoçularımız Macarıstanda təlim-məşq toplanışında olublar
07.08.2019 Cüdo üzrə dünya çempionatında rekord sayda idmançı mübarizə aparacaq
07.08.2019 Tokioda keçiriləcək cüdo üzrə dünya çempionatında Azərbaycanı 16 idmançı təmsil edəcək


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
25 ilin nailiyyətləri növbəti 25 ilin inam körpüsüdür
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Öndəki dünya kubokuna geridəki illərdən bir baxış
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru