Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
13.02.2017 Bakı-2017
IV İslam Həmrəyliyi Oyunları. Bakı, 12-22 May 2017
01.02.2017 AGIN
2017-2020-ci illər üçün Azərbaycan Respublikasının vahid idman təsnifatı
 Xəbərlər
21/07 | 21:35 XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının təntənəli açılış mərasimində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva iştirak ediblər
21/07 | 17:51 Azərbaycan güləşçiləri Festivalın birinci gününü 4 medalla başa vurublar
21/07 | 17:00 “EYOF 2019”: Azərbaycanın aktivinə ikinci qızıl medalı sərbəst güləşçimiz Murad Haqverdiyev yazdırıb
21/07 | 16:53 Güləşçimiz Nihad Məmmədli EYOF 2019-un bürünc medalına sahib olub
21/07 | 14:37 Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının tennis yarışlarında növbəti fərdi oyunlar başa çatıb
21/07 | 13:43 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı çərçivəsində keçirilən güləş yarışlarında 3 idmançımız finala vəsiqə qazanıb
21/07 | 12:52 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalının Əməliyyat Komitəsi son hazırlıq işləri ilə bağlı mətbuat konfransı keçirib
21/07 | 11:01 Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalına güləşçilərimiz qələbə ilə başlayıblar
21/07 | 10:43 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında güləşçilərimizin rəqibləri müəyyənləşib
21/07 | 09:23 “EYOF Bakı 2019” XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının tennis yarışlarında ilk görüşlər başlayıb
20/07 | 16:43 XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında Azərbaycanı təmsil edəcək idmançılar SİYAHI
20/07 | 16:20 “Arsenal”–“Neftçi” matçını albaniyalı hakimlər briqadası idarə edəcək
20/07 | 15:30 Bakıda keçiriləcək XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalını 345 media nümayəndəsi işıqlandıracaq
20/07 | 14:33 Prezident İlham Əliyev Avropa Olimpiya Komitələrinin prezidentini qəbul edib
20/07 | 14:00 İtaliya Respublikasının Neapol şəhərində keçirilən Tələbələrin XXX Ümumdünya Yay Universiadasında ən yüksək nəticələrə görə Azərbaycan Respublikasının idmançıları və onların məşqçilərinin mükafatlandırılması haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
20/07 | 13:02 Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi “EYOF Baku 2019”la bağlı gücləndirilmiş iş rejimində çalışır
20/07 | 11:00 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalına hazırlaşan velosipedçilərimiz sınaq yürüşlərini davam etdirirlər
20/07 | 10:41 "Sparkassen Chess-Meeting": Teymur Rəcəbov növbəti heç-heçəyə imza atıb
20/07 | 09:43 Cüdoçumuz açıq Asiya kuboku yarışlarında gümüş medal qazanıb
19/07 | 16:52 Siyəzəndə şahmat üzrə rayon birinciliyinin qalibləri müəyyənləşib
19/07 | 16:06 Qadın voleybolçulardan ibarət Azərbaycan millisi Türkiyə yığması ilə qarşılaşacaq
19/07 | 15:50 Cüdoçumuz açıq Asiya kuboku yarışlarının finalında mübarizə aparacaq
19/07 | 15:22 Bakıda budo döyüş növləri üzrə beynəlxalq turnir keçiriləcək
19/07 | 14:49 Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalında Azərbaycan milli komandasının bayraqdarı müəyyənləşib
19/07 | 14:06 Qadın qılıncoynadanlarımız dünya çempionatının əsas mərhələsinə yüksəliblər
19/07 | 13:54 Cüdoçumuz Asiya açıq kuboku yarışında bürünc medal qazanıb
19/07 | 13:18 Dünyaca məşhur UFC və MMA döyüşçüsü “Judo Club 2012”də seminar keçəcək
19/07 | 12:15 “Araz” futzal klubu növbəti transferini reallaşdırıb
19/07 | 11:52 Taekvondo üzrə Bakı kuboku yarışları keçiriləcək
19/07 | 11:19 “Qəbələ”nin UEFA Avropa Liqasındakı rəqibi müəyyənləşib
19/07 | 10:59 Şahmatçımız Teymur Rəcəbov rusiyalı Yan Nepomnyaşi ilə qarşılaşacaq
19/07 | 10:00 İdmançımız “Tokio 2020” Yay Paralimpiya Oyunlarına lisenziya qazanıb
19/07 | 09:56 “Neftçi” avrokuboklarda ən böyük hesablı qələbəsini qazanmaqla ölkəmizin futbol tarixinə düşüb
18/07 | 23:30 “Neftçi” doğma meydanda “Speranta”nı böyük hesabla məğlub edərək Avroliqanın növbəti mərhələsinə yüksəlib
18/07 | 16:47 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında iştirak edəcək güləş komandalarının heyəti açıqlanıb
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 28 20 6 2 65-21 66
2 Neftçi 28 17 7 4 52-26 58
3 Səbail 28 12 5 11 34-37 41
4 Qəbələ 28 9 9 10 31-33 36
5 Zirə 28 8 7 13 30-40 31
6 Sabah 28 8 5 15 24-42 29
7 Sumqayıt 28 7 6 15 20-41 27
8 Keşlə 28 6 5 17 29-45 23
QQP-2015: sərbəst güləşçilərimiz 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medal qazandı
Tarix: 28.11.2015 | Saat: 11:52:00 | E-mail | Çapa göndər
Bakı İdman Sarayında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə “Qızıl Qran Pri” beynəlxalq turnirinin final mərhələsi start götürüb. Turnirdə 41 ölkədən dünyanın 450-ə yaxın ən güclü pəhləvanları mübarizə aparır.

İlk yarış günündə sərbəst güləş üzrə 57, 61, 65, 70, 74, 86, 97 və 125 kq çəki dərəcələrində qaliblər müəyyənləşib.

Güləşçilərimiz ilk yarış gününü 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medalla başa vurub. Qızıl medalları yığmamıza bütün rəqiblərindən üstün olan Hacı Əliyev (61 kq), Cəbrayıl Həsənov (74 kq) və Aleksandr Qostiyev (86 kq) qazandırıb. Toğrul əsgərov (70 kq), Nurməhəmməd Hacıyev (86 kq), Şərif Şərifov (97 kq) və Cəmaləddin Məhəmmədov (125 kq) gümüş medallara yiyələnib. Bürünc medalları isə uığmamıza Mahir Əmiraslanov (57 kq), Teymur Məmmədov (65 kq), Hacımurad Ömərov (70 kq) və Aslanbek Alborov (97 kq) qazandırıb.

57 kq
Bürünc medal görüşü
Mahir Əmiraslanov - Camal Otarsultanov (RUS) 3:0 rəqib zədələnib
Otari Gogava (GEO) - Pərviz İbrahimov 7:3
Təsəlliverici görüş
Andrev Hocstrassen (USA) - Mahir Əmiraslanov 0:10
1/2 final
Bekbayar Erdenbayar (MGL) - Pərviz İbrahimov 14:1
1/4 final
Yunis Sərməsti (İRİ) - Pərviz İbrahimov 6:17
Mahir Əmiraslanov - İsmayıl Musukayev (RUS) 2:8
Yaşar Əliyev - Camal Otarsultanov (RUS) 0:5
1/8 final
Evald Marcel (GER) - Mahir Əmiraslanov 2:8
Pərviz İbrahimov - Ruslan Qasımov 5:2

61 kq
FİNAL
İmam Sadekikokuande (İRİ) - Hacı Əliyev 2:8
1/2 final
Hacı Əliyev - Aleksandr Bagomoyev (RUS) 3:2
1/4 final
Aleksandr Bagomoyev (RUS) - Qalib Əliyev 5:0
Hacı Əliyev- Beka Lomitadze (GEO) 11:0
1/8 final
Şinqo Arimoto (JPN) - Hacı Əliyev 0:10
Qalib Əliyev - Əhmədnəbi Qvarzatilov 8:3

65 kq
Bürünc medal görüşü
Antoni Montero (VEN) - Teymur Məmmədov 0:3
Soslan Romanov (RUS) - Ağahüseyn Mustafayev 7:0
1/2 final
Ağahüseyn Mustafayev - Logan Steyber (USA) 6:12
Magomed Kurbanaliyev - Teymur Məmmədov 3:0
1/4 final
Teymur Məmmədov - Məhəmməd Müslümov 1*:1
Ağahüseyn Mustafayev - Kennedi (USA) 5:2

70 kq
FİNAL
Toğrul Əsgərov - Bekzod Abdulraşidov (UZB) 8:8*
Bürünc medal görüşü
Sjeza Arkadius (POL) - Hacımurad Ömərov 0:3 rəqib zədələnib
1/2 final
Mustafa Kaya (TUR) - Toğrul Əsgərov 0:5 tuşe
Hacımurad Ömərov -Bekzod Abduraşidov (UZB) 0:10
1/4 final
Toğrul Əsgərov - Nobuyoşi Takojima (JPN) 13:2
Kevi Le Valley (USA) - Hacımurad Ömərov 6:8

74 kq
FİNAL
Xetik Tçabolov (RUS) - Cəbrayıl Həsənov 8:12
1/2 final
Cəbrayıl Həsənov - Soner Demirtaş (TUR) 8*:8
1/4 final
Cəbrayıl Həsənov - Antoni Valensiya (USA) 11:1
Məhəmmədhacı Muxutov - Axmed Qazimaqomedov (RUS) 0:5
1/8 final
Axmed Qazimaqomedov (RUS) - Murad Süleymanov 3:1
Cəbrayıl Həsənov - Mostafa Hosseinxani (İRİ) 5:4
Antoni Valencia (USA) - Əşrəf Əliyev 14:7

86 kq
FİNAL
Aleksandr Qostiyev - Nurməhəmməd Hacıyev 2:0
1/2 final
Aleksandr Qostiyev - Sandro Aminaşvili (GEO) 4:0
Nurməhəmməd Hacıyev - Ehsan Laşgari (İRİ) 9:7
1/4 final
Patrik Dublinovski (POL) - Aleksandr Qostiyev 0:7
Nurməhəmməd Hacıyev - Taylor (USA) 6:0

97 kq
FİNAL
Elizbar Otikadze (GEO) - Şərif Şərifov 4:2
Bürünc medal görüşü
Aslanbek Alborov - Jd Bergman (USA) 4:1
Təsəlliverici görüş
Valeri Andritsev (UKR) - Aslanbek Alborov 2:2*
1/2 final
Jd Bergman (USA) - Şərif Şərifov 2:2*
1/4 final
Şərif Şərifov - Aslanbek Alborov 4:2
1/8 final
Şərif Şərifov - Valeri Andriytsev (UKR) 7:0
Dustin Kilgore (USA) - Aslanbek Alborov 3:10

125 kq
FİNAL
Geno Petriaşvili (GEO) - Cəmaləddin Məhəmmədov 3:0 güləşçimiz zədələnib
1/2 final
İbrahim Saidov (BLR) - Cəmaləddin Məhəmmədov 0:3
1/4 final
Amin Tahiri (IRI) - Cəmaləddin Məhəmmədov 5:10
1/8 final
Həmid Əhmədli - Amin Tahiri (İRİ) 0:10
Ji Vei Deng (CHN) - Cəmaləddin Məhəmmədov 0:5
Xəbər 305 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
21.07.2019 Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalına güləşçilərimiz qələbə ilə başlayıblar
21.07.2019 Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında güləşçilərimizin rəqibləri müəyyənləşib
15.07.2019 Yunan-Roma güləşi üzrə yığma komandamızın Göygöldə təlim-məşq toplanışı başlayıb
15.07.2019 Güləş üzrə Azərbaycan yığması Yaşar Doğu xatirə turnirində üçüncü olub
13.07.2019 Azərbaycanın gənc sərbəst güləşçiləri Yaponiyada təlim-məşq toplanışını davam etdirirlər
12.07.2019 Yeniyetmə və gənc güləşçilər üçün AMADA-nın əməkdaşları tərəfindən seminar keçirilib
12.07.2019 Bu gün iki sərbəst güləşçimiz Yaşar Doğu turnirində mübarizəyə qoşulacaq
11.07.2019 Sərbəst və qadın güləşçilərimiz İstanbulda Yaşar Doğu xatirə turnirində iştirak edəcəklər
10.07.2019 Güləş üzrə yığma komandamız Avropa Gənclər Olimpiya Festivalına Bakıda hazırlaşır
08.07.2019 Azərbaycanın gənc sərbəst güləşçiləri Yaponiyada təlim-məşq toplanışı keçirlər


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
“Neftçi" sürət yığmaq istəyir, "Qəbələ"də gözlənilən süqut başlanır
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Dünya kubokunun sirləri
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru