Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
 Xəbərlər
10/12 | 18:26 Dani Kintana Azərbaycan Premyer Liqasının XIV turunun ən yaxşı futbolçusu seçilib
10/12 | 17:40 Kikboksinq üzrə respublika turnirinin qalibləri müəyyənləşib
10/12 | 16:46 Azərbaycan Premyer Liqasının XIV turunun rəmzi komandası açıqlanıb
10/12 | 16:12 Bakı Olimpiya Stadionunun rəhbərliyi UEFA-nın seminarında iştirak edəcək
10/12 | 16:00 Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə şahmat turnirinin qalibləri müəyyənləşib
10/12 | 15:50 Spartakiada çərçivəsində stolüstü tennis yarışlarına yekun vurulub
10/12 | 15:02 “Dinamo”–“Lugano” oyununu azərbaycanlı hakimlər briqadası idarə edəcək
10/12 | 14:51 Futzal üzrə Azərbaycan millisi beynəlxalq reytinq cədvəlində 13-cü pillədə qərarlaşıb
10/12 | 14:40 Cüdoçularımız Çində təlim-məşq toplanışını davam etdirirlər
10/12 | 13:29 Uels milli komandasının nümayəndələri Bakı Olimpiya Stadionunda olublar
10/12 | 12:28 Rəşad Quliyev: “AZE Naxçıvan” klubu Azərbaycanın Avropaya açılan futbol qapısı olacaq
10/12 | 10:20 Bu gün UEFA Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin sonuncu turuna start verilir
10/12 | 09:39 İdmançılarımız Moskvada dünya rekordunu qıraraq çempion olublar
09/12 | 21:38 Rüstəm Qasımov Avropa çempionatında bürünc medal qazanıb
09/12 | 20:21 WADA Rusiyanı Olimpiada və dünya çempionatlarında iştirak hüququndan məhrum edib
09/12 | 20:03 Binəqədi rayonunda “Olimpiya Hərəkatı” layihəsi çərçivəsində veloidman yarışı keçirilib
09/12 | 19:23 Dinq Liren "Grand Chess Tour 2019"un qalibi olub
09/12 | 18:34 Ciu-citsu üzrə “Avrasiya Kuboku” turnirinin qalibləri müəyyənləşib
09/12 | 18:17 Yunan-Roma güləşi üzrə yığmamızın Minskdə təlim-məşq toplanışı başlayıb
09/12 | 17:59 Valtteri Bottas Fransa rallisinin qalibi olub
09/12 | 17:31 Şahmat üzrə dünya çempionu Maqnus Karlsen tarixi uğura imza atıb
09/12 | 16:50 Kişi həndbolçular arasında Azərbaycan çempionatı davam edir
09/12 | 16:32 İdman jurnalistikası proqramının magistrantlarına Böyük Britaniya universitetinin sertifikatları təqdim olunub
09/12 | 16:16 Sumo üzrə Azərbaycan çempionatının qalibləri müəyyənləşib
09/12 | 16:04 Azərbaycan hakimi Fuad Ağayev CEV tərəfindən yeni təyinat alıb
09/12 | 15:40 Gələn il Bakıda keçiriləcək batut gimnastikası və tamblinq üzrə dünya kubokunda 27 ölkə iştirakını təsdiqləyib
09/12 | 15:10 Yeniyetmə cüdoçularımız beynəlxalq turnirdə 3 medal qazanıblar
09/12 | 14:42 “Sabah”ın təcrübə proqramının təqdimatı olub
09/12 | 14:09 Futzal üzrə millimizin oyunlarının başlama vaxtı açıqlanıb
09/12 | 13:43 Boks millimiz təlim-məşq toplanışını Abşeron Olimpiya İdman Kompleksində davam etdirəcək
09/12 | 13:19 Yerli əl işi istehsalçıları arasında Formula 1 Azərbaycan Qran Prisi 2020 üçün suvenir müsabiqəsi keçirilir
09/12 | 13:00 Azərbaycan Aykido Mərkəzində respublika seminarı keçiriləcək
09/12 | 12:46 Azərbaycanın taekvondo üzrə yığma komandasının baş məşqçisi Rusiyada mükafata layiq görülüb
09/12 | 12:16 Azərbaycan taekvondoçuları Avropa birinciliyində yeddi medal qazanıblar
09/12 | 12:07 FIFA referimiz Əliyar Ağayev UEFA-nın seminarında iştirak edəcək
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 14 9 4 1 24-7 31
2 Neftçi 14 7 4 3 22-11 25
3 Keşlə 14 6 5 3 18-12 23
4 Sumqayıt 14 5 3 6 18-20 18
5 Zirə 14 4 5 5 18-22 17
6 Sabah 14 3 4 7 14-18 13
7 Qəbələ 14 3 4 7 14-24 13
8 Səbail 14 3 3 8 10-24 12
QQP-2015: sərbəst güləşçilərimiz 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medal qazandı
Tarix: 28.11.2015 | Saat: 11:52:00 | E-mail | Çapa göndər
Bakı İdman Sarayında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə “Qızıl Qran Pri” beynəlxalq turnirinin final mərhələsi start götürüb. Turnirdə 41 ölkədən dünyanın 450-ə yaxın ən güclü pəhləvanları mübarizə aparır.

İlk yarış günündə sərbəst güləş üzrə 57, 61, 65, 70, 74, 86, 97 və 125 kq çəki dərəcələrində qaliblər müəyyənləşib.

Güləşçilərimiz ilk yarış gününü 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medalla başa vurub. Qızıl medalları yığmamıza bütün rəqiblərindən üstün olan Hacı Əliyev (61 kq), Cəbrayıl Həsənov (74 kq) və Aleksandr Qostiyev (86 kq) qazandırıb. Toğrul əsgərov (70 kq), Nurməhəmməd Hacıyev (86 kq), Şərif Şərifov (97 kq) və Cəmaləddin Məhəmmədov (125 kq) gümüş medallara yiyələnib. Bürünc medalları isə uığmamıza Mahir Əmiraslanov (57 kq), Teymur Məmmədov (65 kq), Hacımurad Ömərov (70 kq) və Aslanbek Alborov (97 kq) qazandırıb.

57 kq
Bürünc medal görüşü
Mahir Əmiraslanov - Camal Otarsultanov (RUS) 3:0 rəqib zədələnib
Otari Gogava (GEO) - Pərviz İbrahimov 7:3
Təsəlliverici görüş
Andrev Hocstrassen (USA) - Mahir Əmiraslanov 0:10
1/2 final
Bekbayar Erdenbayar (MGL) - Pərviz İbrahimov 14:1
1/4 final
Yunis Sərməsti (İRİ) - Pərviz İbrahimov 6:17
Mahir Əmiraslanov - İsmayıl Musukayev (RUS) 2:8
Yaşar Əliyev - Camal Otarsultanov (RUS) 0:5
1/8 final
Evald Marcel (GER) - Mahir Əmiraslanov 2:8
Pərviz İbrahimov - Ruslan Qasımov 5:2

61 kq
FİNAL
İmam Sadekikokuande (İRİ) - Hacı Əliyev 2:8
1/2 final
Hacı Əliyev - Aleksandr Bagomoyev (RUS) 3:2
1/4 final
Aleksandr Bagomoyev (RUS) - Qalib Əliyev 5:0
Hacı Əliyev- Beka Lomitadze (GEO) 11:0
1/8 final
Şinqo Arimoto (JPN) - Hacı Əliyev 0:10
Qalib Əliyev - Əhmədnəbi Qvarzatilov 8:3

65 kq
Bürünc medal görüşü
Antoni Montero (VEN) - Teymur Məmmədov 0:3
Soslan Romanov (RUS) - Ağahüseyn Mustafayev 7:0
1/2 final
Ağahüseyn Mustafayev - Logan Steyber (USA) 6:12
Magomed Kurbanaliyev - Teymur Məmmədov 3:0
1/4 final
Teymur Məmmədov - Məhəmməd Müslümov 1*:1
Ağahüseyn Mustafayev - Kennedi (USA) 5:2

70 kq
FİNAL
Toğrul Əsgərov - Bekzod Abdulraşidov (UZB) 8:8*
Bürünc medal görüşü
Sjeza Arkadius (POL) - Hacımurad Ömərov 0:3 rəqib zədələnib
1/2 final
Mustafa Kaya (TUR) - Toğrul Əsgərov 0:5 tuşe
Hacımurad Ömərov -Bekzod Abduraşidov (UZB) 0:10
1/4 final
Toğrul Əsgərov - Nobuyoşi Takojima (JPN) 13:2
Kevi Le Valley (USA) - Hacımurad Ömərov 6:8

74 kq
FİNAL
Xetik Tçabolov (RUS) - Cəbrayıl Həsənov 8:12
1/2 final
Cəbrayıl Həsənov - Soner Demirtaş (TUR) 8*:8
1/4 final
Cəbrayıl Həsənov - Antoni Valensiya (USA) 11:1
Məhəmmədhacı Muxutov - Axmed Qazimaqomedov (RUS) 0:5
1/8 final
Axmed Qazimaqomedov (RUS) - Murad Süleymanov 3:1
Cəbrayıl Həsənov - Mostafa Hosseinxani (İRİ) 5:4
Antoni Valencia (USA) - Əşrəf Əliyev 14:7

86 kq
FİNAL
Aleksandr Qostiyev - Nurməhəmməd Hacıyev 2:0
1/2 final
Aleksandr Qostiyev - Sandro Aminaşvili (GEO) 4:0
Nurməhəmməd Hacıyev - Ehsan Laşgari (İRİ) 9:7
1/4 final
Patrik Dublinovski (POL) - Aleksandr Qostiyev 0:7
Nurməhəmməd Hacıyev - Taylor (USA) 6:0

97 kq
FİNAL
Elizbar Otikadze (GEO) - Şərif Şərifov 4:2
Bürünc medal görüşü
Aslanbek Alborov - Jd Bergman (USA) 4:1
Təsəlliverici görüş
Valeri Andritsev (UKR) - Aslanbek Alborov 2:2*
1/2 final
Jd Bergman (USA) - Şərif Şərifov 2:2*
1/4 final
Şərif Şərifov - Aslanbek Alborov 4:2
1/8 final
Şərif Şərifov - Valeri Andriytsev (UKR) 7:0
Dustin Kilgore (USA) - Aslanbek Alborov 3:10

125 kq
FİNAL
Geno Petriaşvili (GEO) - Cəmaləddin Məhəmmədov 3:0 güləşçimiz zədələnib
1/2 final
İbrahim Saidov (BLR) - Cəmaləddin Məhəmmədov 0:3
1/4 final
Amin Tahiri (IRI) - Cəmaləddin Məhəmmədov 5:10
1/8 final
Həmid Əhmədli - Amin Tahiri (İRİ) 0:10
Ji Vei Deng (CHN) - Cəmaləddin Məhəmmədov 0:5
Xəbər 323 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
09.12.2019 Yunan-Roma güləşi üzrə yığmamızın Minskdə təlim-məşq toplanışı başlayıb
07.12.2019 Güləş üzrə Azərbaycan çempionatının qalibləri müəyyənləşib
06.12.2019 Sərbəst güləş üzrə Azərbaycan çempionatında finalçılar müəyyənləşib
05.12.2019 "Sərhədçi" İdman Olimpiya Mərkəzində güləş üzrə Azərbaycan çempionatının açılış mərasimi keçirilib
05.12.2019 Sərbəst güləş üzrə məşqçilər üçün seminar keçirilib
05.12.2019 Güləş üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir
05.12.2019 İrina Zaretska Olimpiya reytinqində birinci, Rafael Ağayev dördüncüdür
05.12.2019 Yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatında finalçılar müəyyənləşib
04.12.2019 “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində güləş üzrə Azərbaycan çempionatına start verilib
04.12.2019 Azərbaycan çempionatı ərəfəsində hakimlər və məşqçilər üçün seminar keçirilib


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
Milli komanda ilk xalını favoritlə oyunda qazandı
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Azərbaycan şahmatının yeni zirvəsi
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru