Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
 Xəbərlər
12/11 | 18:02 F1 pilotu Albon 2020-ci il mövsümündə “Red Bull”da qalacaq
12/11 | 17:59 Azərbaycan Premyer Liqasının XI turunun rəmzi komandası açıqlanıb
12/11 | 17:31 “Qarabağ”ın futbolçuları üçün seminar təşkil olunub
12/11 | 16:52 “Qəbələ”nin gürcüstanlı futbolçusu XI turunun ən yaxşı oyunçusu seçilib
12/11 | 16:34 Azərbaycan qılıncoynadanı Ukraynada keçirilən xatirə turnirdə iştirak edib
12/11 | 16:20 Futbol üzrə Azərbaycan millisinin heyətində dəyişiklik olub
12/11 | 15:41 “Renault” Formula 1-i tərk etməsi xəbərlərini təkzib edib
12/11 | 15:00 Böyük Britaniya Paralimpiya Assosiasiyasının fəxri vitse-prezidenti Entoni Seynsburi Bakıya gəlib
12/11 | 14:46 Rahim Sterlinq İngiltərə millisinin düşərgəsindən uzaqlaşdırılıb
12/11 | 14:14 Olqa Kiseloviçova: AGF aerobika gimnastikası üzrə məşqçilik kurslarını yüksək səviyyədə təşkil edib
12/11 | 13:50 Şahmat üzrə iddiaçılar turniri gələn il Yekaterinburqda keçiriləcək
12/11 | 13:07 Mövsümün yubiley qolunun müəllifi Əmir Ağayev olub
12/11 | 12:04 Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında könüllü qanvermə aksiyası keçirilib
12/11 | 11:56 “Məhsul” həndbol komandası qələbə seriyasını davam etdirir
12/11 | 11:31 “Vüqar Həşimov” “Primorsky District”, “Odlar Yurdu” isə “AVE Novy Bor”la mübarizə aparacaqlar
12/11 | 11:20 Sərbəst güləş üzrə yığmamız Mahaçqalada növbəti təlim-məşq toplanışına başlayıb
12/11 | 11:04 Azərbaycan–Lixtenşteyn oyununun hakimləri müəyyənləşib
12/11 | 10:51 Azərbaycan "Tokio 2020" Yay Paralimpiya Oyunlarına yeddinci lisenziyasını qazanıb
12/11 | 10:08 Moldova Paralimpiya Komitəsinin prezidenti Bakıya gəlib
12/11 | 10:01 BMT-nin Pakistandakı xoşməramlı səfiri Milli Paralimpiya Komitəsində olub
12/11 | 09:54 Azərbaycan badmintonçusu “CONDENSATE Kazakhstan International Series 2019” turnirində çıxış edib
11/11 | 21:23 Gənc şpaqaçılarımız Dünya Kubokunun mərhələ yarışında iştirak edib
11/11 | 20:59 Bakı Karate-do Akademiyasının yetirmələri dünya birinciliyində 4 qızıl, 2 gümüş medal qazanıblar
11/11 | 17:35 Region Liqası: Qusarın “Şahdağ” klubu Region Liqasında liderliyə yüksəlib
11/11 | 14:48 Anar Allahverdiyev: “Vüqar Həşimov” komandasının klublararası Avropa kuboku turnirində debütü uğurlu alındı
11/11 | 13:34 “Araz-Naxçıvan” və Azərbaycanın veteran futbolçuları arasında keçirilən yoldaşlıq görüşü heç-heçə nəticələnib
11/11 | 12:30 Batut və tamblinq üzrə milli yarışlar mövsümü başa çatıb
11/11 | 12:07 Qadınlardan ibarət milli komandamız Avropa seçmə mərhələsi çərçivəsində növbəti oyununu keçirib
11/11 | 11:22 Sərhədçi Olimpiya İdman Kompleksində qrapplinq güləş idman növü üzrə dünya çempionatı keçirilib
11/11 | 10:30 Şahmatçılarımız Avropa kubokuna qələbə ilə start veriblər
11/11 | 09:54 Azərbaycan sumoçusu Avropa kuboku turnirində qızıl medal qazanıb
10/11 | 23:55 Azərbaycan kubokuna ağır çəkili atletlərin mübarizəsi ilə yekun vurulub
10/11 | 23:03 Azərbaycan idmançısı karyerasında beşinci dəfə pauerliftinq üzrə dünya çempionu olub
10/11 | 22:53 “Grand Chess Tour 2019”: Şəhriyar Məmmədyarov Buxarest mərhələsində 8-9-cu yerləri bölüşüb
10/11 | 21:30 “Qarabağ” “Zirə” ilə oyunda xal itirib
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 11 8 3 0 20-3 27
2 Keşlə 11 5 4 2 13-6 19
3 Neftçi 11 5 3 3 16-10 18
4 Sumqayıt 11 4 2 5 14-16 14
5 Səbail 11 3 2 6 8-17 11
6 Zirə 11 2 5 4 11-17 11
7 Sabah 11 2 4 5 11-14 10
8 Qəbələ 11 2 3 6 9-19 9
XXXI Yay Olimpiya Oyunlarına lisenziya qazanmış idmançılarımız
Tarix: 28.06.2016 | Saat: 10:06:00 | E-mail | Çapa göndər
Braziliyanın Rio de Janeyro şəhərində keçiriləcək XXXI Yay Olimpiya Oyunlarına lisenziya qazanmış Azərbaycan idmançıları
İdmançı - İdman növü

1. Rüfət Hüseynov - Boks (49 kq)

2. Elvin Məmişzadə - Boks (52 kq)

3. Cavid Çələbiyev - Boks (56 kq)

4. Albert Səlimov - Boks (60 kq)

5. Lorenso Sotomayor - Boks (64 kq)

6. Pərviz Bağırov - Boks (69 kq)

7. Kamran Şahsuvarlı - Boks (75 kq)

8. Teymur Məmmədov - Boks (81 kq)

9. Abdulqadir Abdullayev - Boks (91 kq)

10. Məhəmmədrəsul Məcidov - Boks (+91 kq)

11. Yana Alekseyevna - Boks (60 kq)

12. Skidan Hanna - Atletika (çəkic tullama)

13. Nazim Babayev - Atletika (üç təkanla tullanma)

14. Hayle İbrahimov - Atletika (5000 m. məsafəyə qaçış)

15. Aleksandr Aleksandrov-Boris Yotov - Akademik avarçəkmə (2000 m. ikinəfərlik qayıq)

16. Valentin Demyanenko - Kanoe (200 m. birnəfərlik qayıq)

17. Yure Meqliç - Kanoe-slalom (birnəfərlik qayıq)

18. İnna Osipenko-Rodomska - Kayak (200 m. birnəfərlik qayıq)

19. İnna Osipenko-Rodomska - Kayak (500 m. birnəfərlik qayıq)

20. Rövşən Bayramov - Yunan-Roma güləşi (59 kq)

21. Rəsul Cunayev - Yunan-Roma güləşi (66 kq)

22. Elvin Mürsəliyev - Yunan-Roma güləşi (75 kq)

23. Sabah Şəriəti - Yunan-Roma güləşi (130 kq)

24. Saman Təhmasibi - Yunan-Roma güləşi (85 kq)

25. Mariya Stadnik - Qadın güləşi (48 kq)

26. Anjela Doroqan - Qadın güləşi (53 kq)

27. Yuliya Ratkeviç - Qadın güləşi (58 kq)

28. Mircəlal Həsənzadə - Sərbəst güləş (57 kq)

29. Toğrul Əsgərov - Sərbəst güləş (65 kq)

30. Cəbrayıl Həsənov - Sərbəst güləş (74 kq)

31. Məhəmmədhacı Xatiyev - Sərbəst güləş (86 kq)

32. Xetaq Qazyumov - Sərbəst güləş (97 kq)

33. Cəmaləddin Məhəmmədov - Sərbəst güləş (125 kq)

34. Marina Durunda - Bədii gimnastika

35. Oleq Stepko - İdman gimnastikası

36. Petro Paxnyuk - İdman gimnastikası

37. Radik İsayev - Taekvondo (+80 kq)

38. Fəridə Əzizova - Taekvondo (67 kq)

39. Milad Beigi Hərçəqani - Taekvondo (80 kq)

40. Patimat Abakarova - Taekvondo (49 kq)

41. Maksim Averin - Velosiped idmanı (Şosse, qrup)

42. Olqa İsmayılova - Velosiped idmanı (Trek, sprint)

43. Olqa İsmayılova - Velosiped idmanı (Trek, keyrin)

44. Yelena Pavlyuxina - Velosiped idmanı (Şosse, qrup)

45. Maksim Şemberev - Üzgüçülük (1500 m məsafəyə sərbəst)

46. Maksim Şemberev - Üzgüçülük (400 m məsafəyə brass)

47. Sabina Mikina - Qılıncoynatma

48. Rostislav Pevtsov - Triatlon

49. Olqa Senyuk - Kamandan oxatma

50. Ruslan Lunyov - Güllə atıcılığı

51. Orxan Səfərov və ya İlqar Müşkiyev - Cüdo (60 kq)

52. Nicat Şıxəlizadə - Cüdo (66 kq)

53. Rüstəm Orucov - Cüdo (73 kq)

54. Məmmədəli Mehdiyev - Cüdo (90 kq)

55. Elmar Qasımov və ya Elxan Məmmədov - Cüdo (100 kq)

56. Uşanqi Kokauri - Cüdo (+100 kq)

57. Ağırlıqqaldırma

58. Ağırlıqqaldırma

59. Ağırlıqqaldırma

60. Ağırlıqqaldırma

Xəbər 2976 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
Milli komanda ilk xalını favoritlə oyunda qazandı
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Azərbaycan şahmatının yeni zirvəsi
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru