Xəbərlər |
|
|
Digər xəbərlər |
|
Millətlər Liqası. C divizionu. “C” qrupu |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Belçika |
6 |
5 |
1 |
0 |
16-3 |
16 |
2 |
Avstriya |
7 |
5 |
1 |
1 |
15-7 |
16 |
3 |
İsveçrə |
5 |
2 |
0 |
3 |
11-8 |
6 |
4 |
Azərbaycan |
6 |
1 |
1 |
4 |
4-12 |
4 |
5 |
Estoniya |
6 |
0 |
1 |
5 |
2-18 |
1 |
|
Premyer Liqa. Turnir cədvəli |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Qarabağ |
27 |
21 |
3 |
3 |
71-23 |
66 |
2 |
Sabah |
27 |
11 |
7 |
9 |
39-32 |
40 |
3 |
Neftçi |
27 |
11 |
7 |
9 |
34-29 |
40 |
4 |
Zirə |
27 |
10 |
9 |
8 |
21-18 |
39 |
5 |
Sumqayıt |
27 |
10 |
9 |
8 |
26-32 |
39 |
6 |
Səbail |
27 |
10 |
7 |
10 |
39-41 |
37 |
7 |
Turan Tovuz |
27 |
9 |
8 |
10 |
41-38 |
35 |
8 |
Araz-Naxçıvan |
27 |
8 |
8 |
11 |
27-36 |
32 |
9 |
Kəpəz |
27 |
7 |
6 |
14 |
29-47 |
27 |
10 |
Qəbələ |
27 |
4 |
4 |
19 |
20-51 |
16 |
|
|
|
Gənclər arasında Azərbaycan çempionatı ikinci gün / NƏTİCƏLƏR |
|
Tarix: 16.02.2015 | Saat: 09:12:00 | E-mail | Çapa göndər
|
|
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı başa çatıb.
Çempionatın ikinci günündə yunan-Roma güləşi üzrə yarışlar keçirilib. Ölkəmizin bütün rayon və şəhərlərindən 148 pəhləvanın mübarizə apardığı yarışda qalib və mükafatçılar müəyyənləşib.
50 kq
FİNAL - Azər Nəsibli (Sumqayıt, Təhsil İC) - Nofəl Babayev (Sumqayıt, Zenit İC)
Bürünc medal görüşü - Namiq İmanlı (Spartak İC) - Rasim Əliyev (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Zaur Bağırov (Abşeron) - Ziyad Zeynalov (Neftçi İK)
55 kq
FİNAL - Ramiz Məmmədov (Neftçi İK) - Təbriz Yusubzadə (Lənkəran)
Bürünc medal görüşü - Həmid Sultanov (Spartak) - Elnur Novruzov (Göyçay)
Bürünc medal görüşü - Mikayıl Rəhmanov (Neftçi İK) - İmran Novruzov (Göyçay)
60 kq
FİNAL - Orxan Eyvazov (MOİK) - Kərim Cəfərov (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Səbuhi Nağıyev (Neftçi İK) - Kənan Vəliyev (Gəncə, TİM)
Bürünc medal görüşü - Natiq Maşanov (Şirvan, Gömrükçü İSM) - Namaz Rüstəmov (Gəncə, TİM)
66 kq
FİNAL - İslambek Dadov (Atasport) - Ruhin Mikayılov (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Zahid Ələkbərzadə (Sumqayıt, Zenit İC) - Murad Allahverdiyev (DİN İC)
Bürünc medal görüşü - Zubair Dibirov (Neftçi İK) - Teymur Tapdıqlı (Abşeron)
74 kq
FİNAL - Mehrac Kərimov (Neftçi İK) - Tuncay Vəzirzadə (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Toğrul Sabirzadə (Cəngi GK) - Gündüz Kərimli (Masallı, DİN İC)
Bürünc medal görüşü - Şəmistan Quluzadə (Təhsil İC) - İlkin Əsgərov (Neftçi İK)
84 kq
FİNAL - Seyidməhəmməd Ömərov (Neftçi İK) - Elton Vəzirzadə (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Elməddin Əsədov (Sumqayıt, Zenit İC) - Rəşad Mustafayev (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Mirəli Hüseynov (Cəngi GK) - Nurlan Məmmədov (Neftçi İK)
96 kq
FİNAL - Nizami Şəmilov (X.Cəfərov) - Soslan Fanziyev (Atasport)
Bürünc medal - Kamran Bədəlov (Sumqayıt, Zenit İC)
Bürünc medal görüşü - Fərhad Dadaşov (Spartak İC) - Sənan Rüstəmov (Gəncə, TİM)
120 kq
FİNAL - Cavid Feyziyev (Pəhləvan İK) - Zamir Məhəmmədov (Atasport)
Bürünc medal görüşü - Fərhad Bağırov (Qusar) - Orxan Ələkbərov (Gənclik)
Bürünc medal görüşü - Roman Əliyev (Bakı GK) - Rəşid Ağazadə (Spartak İC)
Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunub və yığma komandanın heyətinə cəlb olunub.
|
|
|
|
Xəbər 811 dəfə oxundu
|
Bölməyə aid digər xəbərlər |
|
|
|
|
|