Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
30.10.2018 AGIN
2019-cu ilin idman təqvimi
 Xəbərlər
12/11 | 22:01 Belarus Paralimpiya Komitəsinin prezidenti Oleq Şepel Bakıda səfərdədir
12/11 | 21:16 Fövqəladə Hallar Nazirliyinin idmançıları beynəlxalq yarışlarda mükafat qazanıblar
12/11 | 20:10 Azərbaycan idmançıları ciu-citsu üzrə Tbilisidə keçirilən dünya çempionatında 20 medal qazanıblar
12/11 | 19:58 “Avro 2020”nin fristaylerlər komandasının heyəti açıqlanıb
12/11 | 19:17 Bakı Slavyan Universitetində “Avro 2020” Könüllülük Proqramı ilə bağlı görüş olub
12/11 | 19:01 Münxen 2022-ci ildə qarışıq idman növləri üzrə Avropa çempionatına ev sahibliyi edəcək
12/11 | 18:56 Aerobika gimnastlarımız gələn il Bakıda keçiriləcək dünya kuboku üçün yeni proqram hazırlayırlar
12/11 | 18:33 1 saylı RİOEUGİM-in boksçuları Rusiyada 16 medal qazanıblar
12/11 | 18:02 F1 pilotu Albon 2020-ci il mövsümündə “Red Bull”da qalacaq
12/11 | 17:59 Azərbaycan Premyer Liqasının XI turunun rəmzi komandası açıqlanıb
12/11 | 17:31 “Qarabağ”ın futbolçuları üçün seminar təşkil olunub
12/11 | 16:52 “Qəbələ”nin gürcüstanlı futbolçusu XI turunun ən yaxşı oyunçusu seçilib
12/11 | 16:34 Azərbaycan qılıncoynadanı Ukraynada keçirilən xatirə turnirdə iştirak edib
12/11 | 16:20 Futbol üzrə Azərbaycan millisinin heyətində dəyişiklik olub
12/11 | 15:41 “Renault” Formula 1-i tərk etməsi xəbərlərini təkzib edib
12/11 | 15:00 Böyük Britaniya Paralimpiya Assosiasiyasının fəxri vitse-prezidenti Entoni Seynsburi Bakıya gəlib
12/11 | 14:46 Rahim Sterlinq İngiltərə millisinin düşərgəsindən uzaqlaşdırılıb
12/11 | 14:14 Olqa Kiseloviçova: AGF aerobika gimnastikası üzrə məşqçilik kurslarını yüksək səviyyədə təşkil edib
12/11 | 13:50 Şahmat üzrə iddiaçılar turniri gələn il Yekaterinburqda keçiriləcək
12/11 | 13:07 Mövsümün yubiley qolunun müəllifi Əmir Ağayev olub
12/11 | 12:04 Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında könüllü qanvermə aksiyası keçirilib
12/11 | 11:56 “Məhsul” həndbol komandası qələbə seriyasını davam etdirir
12/11 | 11:31 “Vüqar Həşimov” “Primorsky District”, “Odlar Yurdu” isə “AVE Novy Bor”la mübarizə aparacaqlar
12/11 | 11:20 Sərbəst güləş üzrə yığmamız Mahaçqalada növbəti təlim-məşq toplanışına başlayıb
12/11 | 11:04 Azərbaycan–Lixtenşteyn oyununun hakimləri müəyyənləşib
12/11 | 10:51 Azərbaycan "Tokio 2020" Yay Paralimpiya Oyunlarına yeddinci lisenziyasını qazanıb
12/11 | 10:08 Moldova Paralimpiya Komitəsinin prezidenti Bakıya gəlib
12/11 | 10:01 BMT-nin Pakistandakı xoşməramlı səfiri Milli Paralimpiya Komitəsində olub
12/11 | 09:54 Azərbaycan badmintonçusu “CONDENSATE Kazakhstan International Series 2019” turnirində çıxış edib
11/11 | 21:23 Gənc şpaqaçılarımız Dünya Kubokunun mərhələ yarışında iştirak edib
11/11 | 20:59 Bakı Karate-do Akademiyasının yetirmələri dünya birinciliyində 4 qızıl, 2 gümüş medal qazanıblar
11/11 | 17:35 Region Liqası: Qusarın “Şahdağ” klubu Region Liqasında liderliyə yüksəlib
11/11 | 14:48 Anar Allahverdiyev: “Vüqar Həşimov” komandasının klublararası Avropa kuboku turnirində debütü uğurlu alındı
11/11 | 13:34 “Araz-Naxçıvan” və Azərbaycanın veteran futbolçuları arasında keçirilən yoldaşlıq görüşü heç-heçə nəticələnib
11/11 | 12:30 Batut və tamblinq üzrə milli yarışlar mövsümü başa çatıb
Digər xəbərlər 
 Topaz Premyer Liqası
N: Komandalar O Q H M T X
1 Qarabağ 11 8 3 0 20-3 27
2 Keşlə 11 5 4 2 13-6 19
3 Neftçi 11 5 3 3 16-10 18
4 Sumqayıt 11 4 2 5 14-16 14
5 Səbail 11 3 2 6 8-17 11
6 Zirə 11 2 5 4 11-17 11
7 Sabah 11 2 4 5 11-14 10
8 Qəbələ 11 2 3 6 9-19 9
Taekvondo üzrə açıq birincilik başa çatdı
Tarix: 17.11.2014 | Saat: 14:43:00 | E-mail | Çapa göndər
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi “Təhsil” RİM tərəfindən təşkil edilən uşaq və yeniyetmələr arasında taekvondo üzrə açıq birincilik başa çatdı. Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının (ATF) təşkilatı dəstəyi ilə 15 noyabr tarixində baş tutan yarışda,9 təhsil komandası və 8 idman klubundan 148 taekvondoçu tatami üzərinə çıxmışdır.

Uşaq və yeniyetmələr arasında keçirilən, 2001-2003-cü və 2004-2005-ci təvəllüdlü taekvondoçuların iştirak etdiyi açıq birincilik, Quba Rayon Olimpiya Kompleksində keçirilmişdir.

Yarışın rəsmi aşılış mərasimində isə bir neçə qonaq iştirak etmişdir. Qonaqlardan Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin direktoru Natiq Lahıcov, direktor müavini Çingiz Səmədov, Quba rayon Təhsil şobəsinin direktoru Yusif Abidov və Quba UGİM direktoru Elşən Vəlibəyov, Azərbaycan Respublikası Taekvondo Federasiyasının (ATF) hakimlər komitəsinin sədri Elşən Quliyev çıxışlarında yarışın əhəmiyyətindən və ümumilikdə idmana, idmançılara olan qayğıdan bəhs etmişlər. Sonda Dövlət himni səsləndirildi və yarış açıq elan edildi.

Gərgin keçən mübarizədə, komanda hesabında uşaq taekvondoçular arasında birinci yerə Quba, ikinciyə Sumqayıt, üçüncüyə 12-saylı İOEUGİM, yeniyetmələr arasında isə birinciyə Azəri, ikinciyə Quba, üçüncüyə Sumqayıt komandaları layiq görülmüşlər.

Şəxsi birincilikdə qalib gələn idmançıların siyahısını təqdim edirik;

Uşaqlar

25 kq

1.Hacıbəy Əliyarov---Qusar

2.Səxavər Məmmədov---Quba

3.İnam Ələkbərov---Gəncə

3.Əsgər Allahverdiyev---Gəncə



27 kq

1.Səyyad Dadaşov---Quba

2.Anar Əlizadə---Sumqayıt

3.Rail Mirzəyev---Sərhədçi

3.İlqar Qurbanov---Quba



30 kq

1.Nihat Həsənov---Sumqayıt

2.Ayxan Dəmirov---Quba

3.Yusif Abbasəlizadə---Lənkəran T.İ.M.

3.Murad Ağamov---Quba



33 kq

1.Murad Nuriyev---Azəri

2.Cavid İbrahimzadə---Sərhədçi

3.Cavad Vəlibəyov---Quba

3.Fuad Təhməzov---Sumqayıt



37 kq

1.Toğrul Soltanlı---Sumqayıt

2.Nurlan Quliyev---Gəncə

3.Şəmsi Yusifov---Şəmkir

3.Nağı Adiyev---Qusar



41 kq

1.Səməd Şirinli---12 saylı

2.Elnur Əsgərov---Xaçmaz



45 kq

1.Tarqulu Əmiraslanov---Şağan

2.Şamil Musayev---Azəri

3.Asim Əlimov---Qusar

3.Hüseyn Hüüseynli---Şəmkir



Yeniyetmələr

27 kq

1.Albert Əsgərov---Quba

2.Nicat Nəcəfov---Quba

3.Xanmurad Süleymanov---12 saylı

3.Nadir Dəmirov---Quba





30 kq

1.Həsənli Əsgərov---Lənkəran T.İ.M

2.Manaf Bədəlov---Quba

3.Kənan Mehdiyev---12 saylı

3.Ümüd Kazımov---Quba



33 kq

1.Firudin Mirzəyev---Sumqayıt

2.Məhəmməd İmanov---12 saylı

3.Riyad Şirəliyev---12 saylı

3.Fərrux Səbziyev



37 kq

1.Bərduz Quluzadə---Azəri

2.Elman Kərimov---Quba

3.Bahadır Əsgərli---Lənkəran T.İ.M

3.Ümüd Mürsəliyev---Fərəh



41 kq

1.Ayaz Qəmbərli---Sərhədçi

2.İmran Köçərli---Sumqayıt

3.Cəmaləddin Seyidov---Qusar

3.Abdulla Muradlı---Azəri



45 kq

1.Ruslan Səidov---Qusar

2.Səid Cabbarlı---Xaçmaz

3.Taleh Süleymanov---Sərhədçi

3.Amin Məmmədov---Fərəh



49 kq

1.Nicat Ələsgərli---Azəri

2.Cəfər Hüseynov---Gəncə

3.Ramin Abdullayev---Sumqayıt

3.Yasin Aliyev---Sərhədçi



53 kq

1.Əli Osmanov---ROM

2.İzzət Verdiyev---Gəncə

3.Samir Yardimov---Quba



57 kq

1.Fərid Məmmədov---Quba

2.Nicat Həsənov---Sumqayıt

3.Zaman Məmmədov---Gəncə



61 kq

1.Qədir İbrahimov---Sumqayıt

2.Rüfət Salamov---MOK



65 kq

1.Cavid Soltanlı---Quba

2.Raul Behcat---Gəncə

Xəbər 611 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
31.10.2019 Taekvondo üzrə Azərbaycan millisi İtaliyada beynəlxalq yarışda mübarizə aparacaq
21.10.2019 Taekvondo üzrə üçüncü beynəlxalq açıq Bakı turnirinin qalibləri müəyyənləşib
21.10.2019 Avropa birinciliyində uğurla çıxış edən taekvondoçularımızla görüş olub
07.10.2019 Gənc taekvondoçularımız Avropa birinciliyini üç bürünc medalla başa vurublar
02.10.2019 Azərbaycanın üç yeniyetmə taekvondoçusu Avropa birinciliyində medala sahib olub
01.10.2019 İki yeniyetmə taekvondoçumuz Avropa birinciliyinin finalına yüksəlib
01.10.2019 11 yeniyetmə taekvondoçumuz Avropa çempionatında mübarizə aparacaq
24.09.2019 Milli Qəhrəman Tahir Həsənovun xatirəsinə həsr olunmuş taekvondo üzrə açıq turnir başa çatıb
17.09.2019 FHN-in İdman-sağlamlıq Mərkəzində idmançılarla görüş keçirilib
15.09.2019 Milad Beiqi Harçeqani Yaponiyada təşkil edilən Qran-pri turnirinin qalibi olub


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
Mənim “İdman” sevgim
BATI YAR
batyyar@mail.ru
Milli komanda ilk xalını favoritlə oyunda qazandı
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
Azərbaycan şahmatının yeni zirvəsi
Aynurə Aşırova
aynure.penah-2015@mail.ru
Velosipedlə sağlamlığa gedən yol
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru