Xəbərlər |
|
|
Digər xəbərlər |
|
Millətlər Liqası. C divizionu. “C” qrupu |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Belçika |
6 |
5 |
1 |
0 |
16-3 |
16 |
2 |
Avstriya |
7 |
5 |
1 |
1 |
15-7 |
16 |
3 |
İsveçrə |
5 |
2 |
0 |
3 |
11-8 |
6 |
4 |
Azərbaycan |
6 |
1 |
1 |
4 |
4-12 |
4 |
5 |
Estoniya |
6 |
0 |
1 |
5 |
2-18 |
1 |
|
Premyer Liqa. Turnir cədvəli |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Qarabağ |
27 |
21 |
3 |
3 |
71-23 |
66 |
2 |
Sabah |
27 |
11 |
7 |
9 |
39-32 |
40 |
3 |
Neftçi |
27 |
11 |
7 |
9 |
34-29 |
40 |
4 |
Zirə |
27 |
10 |
9 |
8 |
21-18 |
39 |
5 |
Sumqayıt |
27 |
10 |
9 |
8 |
26-32 |
39 |
6 |
Səbail |
27 |
10 |
7 |
10 |
39-41 |
37 |
7 |
Turan Tovuz |
27 |
9 |
8 |
10 |
41-38 |
35 |
8 |
Araz-Naxçıvan |
27 |
8 |
8 |
11 |
27-36 |
32 |
9 |
Kəpəz |
27 |
7 |
6 |
14 |
29-47 |
27 |
10 |
Qəbələ |
27 |
4 |
4 |
19 |
20-51 |
16 |
|
|
|
Avroliqa həyəcanı davam edir (YENİLƏNİR) |
|
Tarix: 24.07.2014 | Saat: 10:51:00 | E-mail | Çapa göndər
|
|
Bu gün Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinə yekun vurulacaq.
Təmsilçilərimiz “Neftçi” və “İnter”in oyunundan başqa daha 37 qarşılaşma nəzərdə tutulub.
Türkiyə təmsilçisi “Bursaspor” səfərdə Gürcüstanın “Çikura” klubu ilə qarşılaşacaq. İlk oyunda 1:1 hesablı nəticə qeydə alındığından cütün taleyinə bugünkü görüşdə aydınlıq gələcək.
“Qaəbələ”nin Avroliqanın ilk təsnifat mərhələsində mübarizədən kənarlaşdıran “Şiroki Brieyq” isə Çexiyanın “Mlada Boleslav” klubu ilə üz-üzə gələcək. Komandalar arasında ilk görüş çexlərin 2:1 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb
Qeyd edək ki, Avroliqanın III təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 30-də keçiriləcək.
24 iyul
Avroliqada II təsnifat mərhələsinin cavab oyunu
17:30. "Şaxtyor" (Karaqandi, Qazaxıstan) - "Atlantas" (Litva) (İlk oyun - 0:0)
18:30. "Hapoel" (Beyer-Şeva, İsrail) - RNK (Split, Xorvatiya) (İlk oyun - 1:2)
20:30. MYPA (Finlandiya) - "Dinamo" (Belarus) (İlk oyun - 0:3)
21:00. "Hoqesund" (Norveç) - "Sarayeva" (Bosniya və Hersoqovina) (İlk oyun - 1:0)
21:00. "Krasnodar" (Rusiya) - "Kalev" (Estoniya) (İlk oyun - 4:0)
21:00. “Omoniya” (Kipr) - ”Buduçnost" (Monteneqro) (İlk oyun - 2:0)
22:00. AİK (İsveç) - "Linfild" (Şimali İrlandiya) (İlk oyun - 0:1)
22:00. "Çikura" (Gürcüstan) - “Bursaspor” (Türkiyə) (İlk oyun - 0:0)
22:00. "Esbyerq" (Danimarka) - "Kayrat" (Qazaxıstan) (İlk oyun - 1:1)
22:00. "Flamurtari" (Albaniya) - "Petrolul" (Rumıniya) (İlk oyun - 0:2)
22:00. "Göteborq" (İsveç) - "Qyori ETO" (Macarıstan) (İlk oyun - 3:0)
22:00. "Qrödiq" (Avstriya) - "Çukariçki" (Serbiya) (İlk oyun - 4:0)
22:00. "Hapoel" (Təl-Əviv, İsrail) - "Astana" (Qazaxıstan) (İlk oyun - 0:3)
22:00. “Lex” (Polşa) - "Nomme Kalyu" (Estoniya) (İlk oyun - 0:1)
22:00. "Slovan" (Çexiya) - "Koşitse" (Slovakiya) (İlk oyun - 1:0)
22:00. “Şaxtyor” (Belarus) - "Derri Siti" (İrlandiya) (İlk oyun - 1:0)
22:00. "Tromse" (Norveç) - "Vikinqur" (Farer adaları) (İlk oyun - 0:0)
22:00. "Zimbru" (Moldova) - CSKA (Bolqarıstan) (İlk oyun - 1:1)
22:00. "Vaduz" (Lixtenşteyn) - "Rux" (Polşa) (İlk oyun - 2:3)
22:30. “Zarya” (Ukrayna) - "Laçi" (Albaniya) (İlk oyun - 3:0)
22:30. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - “Zestafoni” (Gürcüstan) (İlk oyun - 0:0)
22:30. “Qroningen” (Hollandiya) - "Aberden" (Şotlandiya) (İlk oyun - 0:0)
23:00. “Voyvodina” (Serbiya) - "Trençin" (Slovakiya) (İlk oyun - 0:4)
23:00. "Asteras Tripolis" (Yunanıstan) - "Rovaniemi" (Finlandiya) (İlk oyun - 1:1)
23:00. "Sliqo Rovers" (İrlandiya) - "Rusenborq" (Norveç) (İlk oyun - 2:1)
23:00. “Zavişa” (Polşa) - “Zulte Varegem” (Belçika) (İlk oyun - 1:2)
23:15. "Hayduk" (Xorvatiya) - "Dundalk" (İrlandiya) (İlk oyun - 2:0)
23:30. "Yaqodina" (Serbiya) - "ÇFR Kluj" (Rumıniya) (İlk oyun - 0:0)
23:30. "Dioşqor" (Macarsıtan) - "Liteks" (Bolqarıstan) (İlk oyun - 2:0)
23:30. "Ferencvaros" (Macarıstan) - “Rijeka” (Xorvatiya) (İlk oyun - 0:1)
23:30. "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina) - "Mlada Boleslav" (Çexiya) (İlk oyun - 1:2)
23:30. "Nova Qoritsa" (Sloveniya) - "Molde" (Norveç) (İlk oyun - 1:4)
23:45. "Krusaders" (Şimali İrlandiya) - "Brommapoykarna" (İsveç) (İlk oyun - 0:4)
23:45. “Sent Conston” (Şotlandiya) - “Luzern” (İsveçrə) (İlk oyun - 1:1)
00:05. "Sankt Polten" (Avstriya) - "Botev" (Bolqarıstan) (İlk oyun - 1:2)
00:15. "Hafnarfyardar" (İslandiya) - "Neman" (Belarus) (İlk oyun - 1:1)
00:15. "Styarnan" (İslandiya) - "Motervell" (Şotlandiya) (İlk oyun - 2:2)
23 iyul
00:00. "Jelezniçar" (Bosniya və Hersoqovina) - "Metallurq" (Makedoniya) (İlk oyun - 0:0) - 2:2
Qollar: Dodevski, 16-avtoqol (1:0), Bajiç, 54 (2:0), Radeski, 62 (2:1), Krstev, 90+2 (2:2)
|
|
|
|
Xəbər 978 dəfə oxundu
|
Bölməyə aid digər xəbərlər |
|
|
|
|
|